فروشگاه

مقالات

مقالات

معرفی کتاب دف اثر استاد بیژن کامکار

  • انتشار1400/09/07
  • بازدید
معرفی کتاب دف اثر استاد بیژن کامکار

 

دف یکی از سازهای کوبه ای موسیقی ایرانی است. در تاریخ موسیقی ایران جایگاه ویژه ای دارد و در مراسمات عرفانی حضور همیشگی داشته است. دف را ساز عرفانی هم می گویند. نوازندگی با دف کاملا مبتنی بر ریتم است و نت های موسیقی در این ساز کوبه ای جایی ندارند. کتابی که ریحانه زارعی همکار ما در وبسایت نت به نت برای شما معرفی می کند، با نام دف نوشته بیژن کامکار و انتشار یافته از سوی موسسه فرهنگی هنری ققنوس، یکی از کتاب های محبوب در زمینه آموزش ساز دف می باشد. این کتاب با درج انواع ریتم های ساده و کاربردی برای دف نوازی های معمول و مرسوم می باشد و سعی نموده ساز دف را به آسانی به هنرجویان آموزش دهد. در این کتاب ریتمهای پیچیده و ترکیبی وجود ندارد به همین دلیل می توان گفت برای همه دف نوازان و در هر سطح از نوازندگی، کتابی عالی به شمار می رود. به جز تمرین های معمول کتاب، تمرین هایی نیز برای شناخت ارزش زمانی و فواصل نت ها آمده است. هدف اصلی کتاب، آشنایی هنرجو با ریتم های دف نوازی و فیگورهای ریتمیک است و جذابیت ویژه ای برای هنرجویان دارد.

این کتاب حاصل سالها تجربه بیژن کامکار، نوازنده و خواننده مشهور ایرانیست. او یکی از اعضای برجسته خانواده هنری کامکارها می باشد. ورود دف به اجراهای عمومی موسیقی سنتی را به او نسبت می دهند. او با پیشنهاد استاد محمدرضا لطفی برای اولین بار، از ساز دف در یکی از اجراهای عمومی گروه شیدا استفاده نمود که با استقبال زیاد از این کار موجه شد. پس از آن بود که دف به یکی از ارکان مهم کنسرت های موسیقی اصیل ایرانی بدل گردید.

 

کتاب دف بیژن کامکار به همراه لوح فشرده در تمامی کتابفروشی های معتبر کشور موجود می باشد. وبسایت نت به نت نیز در فروشگاه آنلاین خود این کتاب را موجود دارد. شما می توانید با مراجعه به این وبسایت و در بخش کتاب های فروشگاه، این کتاب کاربردی و آموزشی را خریداری نمایید. همچنین با کلیک یا لمس لینک زیر مستقیما به صفحه خرید کتاب دف بیژن کامکار در وبسایت نت به نت وارد می شوید.

 

خرید آنلاین کتاب دف اثر استاد بیژن کامکار

 

 

 

نظر دهید (برای اعضا)

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما