فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس بیست و نهم- تمرینهای صفحه 49 جلد دوم کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش تنبک-دوره متوسطه می باشد.
  • انتشار1401/02/06
  • بازدید
آموزش تنبک- درس بیست و نهم- تمرینهای صفحه 49 جلد دوم کتاب

 

سلامی مجدد به شما همراهان عزیز و علاقه مندان به آموزش مجازی تنبک در وبسایت نت به نت. در این درس با کسر میزان سه چهارم، تمرین های صفحه 49 که بیست و نهمین درس از جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی است را فرا خواهید گرفت. استاد امین صادق پور مثل همیشه ابتدا به خوانش و تحلیل نت ها و سپس اجرای آن بر روی کتاب می پردازد.

عزیزان پیش نیاز یادگیری این درس، درس قبلی یعنی بیست و هشت می باشد. بایستی به صورت کامل مسلط شده باشید تا بتوانید تمرین های امروز را به راحتی یاد بگیرید. جلسه گذشته با اصطلاحی در تئوری موسیقی به نام تریوله آشنا شدید. امروز یک اصطلاح دیگر را نیز یاد خواهید گرفت. این اصطلاح که جزئی از توپلت ها می باشد با نام سیکستوله شناخته می شود. یک نوع تقسیم شش بر چهار که به ما می گوید 6 نت را در حد فاصل چهار نت می بایست اجرا کنیم. تریوله هم که تقسیم سه بر دو بود و با آن آشنا شده اید. در تمرین امروز هر دوی این قواعد کار می شود و دقت در درک و اجرای صحیح آن ضروری است. 

 

بسته آموزشی دوره آموزشی مبانی تئوری موسیقی

 

در تنبک نوازی وجود توپلت ها موجب شکستگی موقتی ریتم می شود. همانطور که مشاهده می کنید در این درس باعث به وجود آمدن یک میزان شش هشتم بین میزان های سه چهارم می شود. شکستگی ریتم در نوازندگی باعث زیبایی کار میگردد. شکستن ریتم فقط برای تنبک نوازی نیست و برای هر سازی و حتی خوانندگی هم کاربرد دارد. مثلا هنگام شنیدن تصنیف بهار دلکش از استاد محمدرضا شجریان، به وضوح شکستن ریتم که به شکلی استادانه ای انجام می گیرد را می توان شنید. 

ریز سیاه با زینت یا پیش ریز دوتایی، مورد مهم دیگری است که در تمرین های امروز خود نمایی می کند. سعی کنید تمام نکات را از صحبت های استاد صادق پور یکجا ثبت کنید تا بعدا با مراجعه به آنها، از فراموش کردنشان جلوگیری نمایید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 30 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما