فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تار دوره متوسطه-درس اول رِنگ ماهور

  • انتشار1401/06/15
  • بازدید
آموزش تار دوره متوسطه-درس اول رِنگ ماهور

خب با سلامی مجدد خدمت همه شما هنرجویان عزیز. همراهی شما باعث دلگرمی ماست برای هر تلاشی که در مسیر خدمت گزاری به اهالی هنر زیبای موسیقی انجام می دهیم. دوره مقدماتی آموزش تار را دیدید؟ از ویدیوهای آموزشی رایگان ما استفاده کردید؟ در این مدت سرریز پیام های پر مهر شما در مورد دوره مقدماتی و پیگیری زمان شروع دوره متوسطه به دستمان می رسید و به خود می بالیدیم که چنین هنرجویان پر انگیزه و با هدفی داریم. ما آمده ایم با شروع دوره ای جدید، فصلی نو و ادامه مسیر زیبای آموزش مجازی ساز تار.

 

دوره مقدماتی آموزش تار

 

شروع دوره متوسطه آموزش تار

 

پس از وقفه ای کوتاه و هدفدار، دوره متوسطه آموزش ساز اصیل تار را با یاد خدا آغاز می کنیم. چرا گفتیم این وقفه هدفدار بوده؟ سه دلیل برای آن داریم که در زیر آنها را شرح می دهیم.

 

1- ارائه آموزش آهنگ برای تار: در این مدت که از پایان دوره مقدماتی می گذرد، بیش از 15 آهنگ و ملودی خاطره انگیز را در وبسایت نت به نت برای آموزش تار تهیه کردیم و به صورت رایگان در اختیار هنرجویان عزیز نهادیم. به هر حال بعد از دوره مقدماتی هنرجویان نیاز به تنوع در یادگیری این ساز داشتند که بخش جذاب آموزش آهنگ برای تار هم این تنوع را در امر یادگیری ایجاد می کرد، هم اینکه هنرجویان با یادگیری آنها مهارت های خود پس از تمرین های کتاب را محک زده و باعث تقویت نوازندگی آنها می گشت.

 

2- ریکاوری آموخته های قبلی: این وقفه فرصت مناسبی بود تا هنرجویان با مرور دوباره تمرینات دوره مقدماتی تار، خود را در آمادگی کامل برای شروع دوره جدید قرار دهند.

 

3- استراحت آموزشی: در مبحث نوازندگی، چیزی به نام استراحت نداریم. یک نوازنده هر روز با ساز خود می نوازد. نوازندگی درست مثل غذا خوردن به عادتی همیشگی تبدیل می شود. اما در بحث یادگیری اتودها و تمرینات، استراحت همیشه نیاز است. پس از دوره مقدماتی، ما به ذهن هنرجویان استراحتی دادیم تا دوره جدید را با انرژی مضاعفی همچون قبل آغاز نمایند.

 

درس اول- رِنگ ماهور- کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار هنرستان

 

درس اول دوره متوسطه آموزش تار به آموزش یک رنگ زیبا و جذاب در دستگاه ماهور اختصاص دارد. این رنگ از ساخته های استاد نصرالله زرین پنجه می باشد که در صفحه 58 کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار (کتاب اول هنرستان) قرار دارد. علی اقبال ابتدا به نت خوانی و تحلیل نتها، سپس به اجرای درس بر روی ساز می پردازد.

 

قابل توجه هنرجویان عزیز؛ ویدیوی کامل آموزشی این درس به همراه نت آن در یک فایل زیپ قرار داده شده است. بعد از خرید در همان قسمت پروفایل خود می توانید درس را دانلود کرده و پس از خروج از زیپ، از آن استفاده نمایید.

 

در ویدیوی زیر قسمتی از آموزش این درس و نکات آموزشی را مشاهده می فرمایید.

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 30 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما