فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس دوازدهم- چهارمضراب شکسته

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سه تار-آواز بیات ترک می باشد.
  • انتشار1400/11/17
آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس دوازدهم- چهارمضراب شکسته

 

سلامی دوباره به شما عزیزان، همراهان وبسایت نت به نت و هنرجویان ساز سه تار. دوازدهمین درس آواز بیات ترک از متعلقات دستگاه شور، چهارمضراب شکسته نام دارد در که در صفحه ۱۶ جلد دوم کتاب آموزش سه تار استاد جلال ذوالفنون قرار گرفته است. علی اقبال مرحله به مرحله همچون دروس گذشته، این درس را به شما آموزش میدهد.

این درس یک چالش درست و حسابی برای شما هنرجویان است. درسی سخت از لحاظ فنی، که چیرگی بر آن میزان آمادگی شما را نمایان خواهد کرد. از انگشت گذاری های مختلف در طول دسته ساز و پوزیسیون های سه گانه گرفته، تا الگوی مضرابی متغییر آن و استفاده از مکرر از چند انگشت برای انگشت گذاری، ضرب آهنگ شش هشتم و وجود انواع علامت های عرضی و تغییر دهنده در میزانها، باعث شده یکی از قوی ترین درسهای تا به امروز برای یادگیری شما هنرجویان را شاهد باشیم.

 

آموزش سه تار در وب سایت نت به نت

 

دقت به دستورات آمده در خطوط حامل در این درس دو چندان اهمیت دارد. علامت ۷ روی یک نت یعنی با مضراب چپ و علامت ۸ یعنی با مضراب راست نواخته شود. علامت خط چین هم یعنی مضراب بر سیم بم اجرا گردد. اعداد یک و دو هم شماره انگشتان دست چپ برای انگشت گذاری روی پرده هاست.

چهارمضراب شکسته بیات ترک استاد ذوالفنون یک قطعه ضربی است و با درس قبلی یعنی شکسته ترک که قطعه ای آوازی بود متفاوت است. خوب به آن مسلط شوید تا عیار خود را بسنجید. در کل چهارمضراب ها در موسیقی از لحاظ تندا، سریع ترین فرم دستگاههای موسیقی ایران هستند. سریع و پر از نت که یادگیری و اجرای آن علاوه بر ارتقای مهارت، بسیار برای نوازنده لذت بخش است. برای یادگیری هر چه آسان تر، یک بار این فیلم را به صورت کامل از ابتدا تا انتها مشاهده کنید و از حرف های استاد اقبال نکته برداری کنید و از دور بعدی همگام با ساز به تمرین این درس بپردازید. موفق باشید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (1)

پریسا محمدزاد

تاریخ ارسال :1400/12/08

سلام و خدا قوت واقعا کارتون عالی هست. در صورت امکان بقیه آموزشها از جمله بیات ترک را هم به صورت پکیج در اختیار ارادتمندان موسیقی و ادب قرار دهید. بی نهایت سپاسگزارم. همیشه سربلند و موفق باشین.

وبسایت نُت به نُت

درود و مهر بر شما، از اینکه آموزش سه تار برای شما مفید و مورد رضایت بوده است بسیار خرسندیم. سعی میکنیم پیشنهاد خوبتان را عملی نماییم. از اینکه وبسایت نت به نت را برای آموزش موسیقی انتخاب نموده اید سپاسگزاریم.

سبد خرید 0
تماس با ما