فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس هشتم- تصنیف مهربانی

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سه تار-آواز بیات ترک می باشد.
  • انتشار1400/07/20
  • بازدید
آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس هشتم- تصنیف مهربانی

با سلام خدمت شما همراهان گرامی وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت و علاقه مندان به آموزش ساز سه تار. درس هشتم از آواز بیات ترک در جلد دوم کتاب استاد ذوالفنون اختصاص دارد به گوشه ای به نام تصنیف مهربانی. علی اقبال مدرس ساز تار و سه تار در وبسایت نت به نت، همچون گذشته نت های این درس را برای شما تحلیل و کل تمرین را بر روی ساز اجرا می نماید. هر آنچه که برای یادگیری این درس لازم دارید در این ویدیوی آموزشی به صورت کامل قرار دارد. فقط تمرکز کافی و دقت لازم برای تمرین و حفظ میزان به میزان آن، لازمه فراگیری بی کم و کاست این درس می باشد.

نوازندگی از روی نت یک مرحله از قضیه یادگیری است. برای آنکه تسلط پیدا کنید، حتما باید به مرحله ای برسید که بدون نگاه کردن به نت، این درس را بدون اشکال و به صورت صحیح از ابتدا تا انتها بنوازید.

تصنیف یکی از فرم های مرسوم موسیقی دستگاهی ایرانی است. از خصوصیت های تصنیف می توان به متریک بودن آن اشاره کرد. ضرب آهنگ تصنیف ها به دو حالت سریع و آهسته تقسیم بندی می شوند. با مد دستگاه ارتباط مستقیم دارد و در انتها بر روی دستگاه مادر فرود می آید.

تصنیف مهربانی در روایات مختلفی از ردیف دانانی همچون میرزاعبدالله دوامی، موسی معروفی، حسین هنگ آفرین و... برای آواز بیات ترک نقل شده است.

ریتم درس سه چهارم است، به معنای وجود سه نت سیاه یا معادل آن در یک میزان. علائم دستوری حامل ها همچون علائم تغییر دهنده و زینت های نوازندگی و سایر موارد، مو به مو توسط علی اقبال توضیح داده می شود. با یادگیری این درس یکی از گوشه های زیبای آواز بیات ترک را به اندوخته های خود اضافه خواهید کرد. با تسلط کامل بر این درس، می توانید آن را در جمع نیز اجرا کنید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 30 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما