فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس هفتم- قطعه شهابی

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سه تار-آواز بیات ترک می باشد.
  • انتشار1400/07/16
آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس هفتم- قطعه شهابی

 

سلام بر شما همراهان عزیز وبسایت نت به نت و علاقه مندان به آموزش سه تار. هفتمین درس از آواز بیات ترک اختصاص دارد به گوشه ای آوازی به نام قطعه شهابی که توسط استاد اقبال به صورت کامل برای شما تدریس می گردد. تمرین های این درس در صفحه ۱۲ جلد دوم کتاب آموزش سنتور استاد ذوالفنون می باشد.

فطعه شهابی یکی از گوشه های آوازی و زیبای دستگاه شور و آواز بیات ترک است بنابراین میزان ضربی ندارد و دقت نوازنده در اجرای دقیق کشش ها و تحریرها را می طلبد. این گوشه در ردیف دستگاهی ردیف دانانی همچون عبدالله دوامی و محمود کریمی روایت شده و سوی حزین و اثر بخشی به شنونده القا می کند. نکات مربوط به میزان ها، تکنیک های نوازندگی و علامتهای دستوری توسط علی اقبال به صورت کامل تحلیل و تفسیر می شود. قطعات آوازی از آنجا که ریتم خاصی ندارند، می توانند چالش خوبی برای مهارت نوازنده چه در زمینه نت خوانی و چه در زمینه اجرا بر روی ساز به حساب بیایند؛ چرا که ذهن نوازنده تنها منبع قابل اتکا در اجرای صحیح است  و ذهن توسط ضرب پا و مترونوم هدایت نمی شود.

و اما هنرجویانی که علاقه به یادگیری آهنگ های جاودان ایرانی برای سه تار دارند، می توانند در وبسایت نت به نت و در قسمت آموزش آهنگ برای تار و سه تار، به انبوهی از آموزش آهنگ های اصیل و ماندگار ایرانی برای تار و سه تار دسترسی داشته باشند. ضمن اینکه پکیجی با نام ۶۰ قطعه برای تار و سه تار، متشکل از شصت عدد از این آهنگها، با قیمتی بسیار مناسب و به صرفه تر از خرید تکی آنها در اختیار شما خوبان قرار گرفته است. با رجوع به وبسایت نت به نت و یا کلیک بر روی لینک زیر، می توانید این پکیج و محتویاتش را مشاهده نموده و به آسانی آن را خرید و دانلود نمایید.

 

پکیج طلایی آموزش 60 قطعه ایرانی برای تار و سه تار

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما