فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس اول- پیش درآمد

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سه تار-آواز بیات ترک می باشد.
  • انتشار1400/04/06
آموزش سه تار- آواز بیات ترک- درس اول- پیش درآمد

 

سلام بر عزیزان همراه آموزش سه تار در وبسایت نت به نت. به امید خدا نخستین درس از جلد دوم کتاب آموزش سه تار استاد ذوالفنون را آغاز می کنیم. خسته نباشید هم می گوییم به شما عزیزانی که تا به اینجا، با آموزش های ما به پیش آمده و اکنون پا به فصلی جدید در یادگیری ساز سه تار می گذارید.

نخستین جلسه جلد دوم کتاب استاد ذوالفنون اختصاص دارد به پیش درآمد آواز بیات ترک از متعلقات دستگاه شور که همچو گذشته، استاد علی اقبال تدریس آن را بر عهده خواهند داشت.  پیش درآمد یکی از ارکان موسیقی دستگاهی است و آن را می توان دروازه‌ی ورود به دستگاه و یا آواز برشمرد. پیش درآمد در ابتدای یک دور اجرای کامل دستگاه یا آواز موسیقی سنتی، و قبل از درآمد به اجرا در می آید. نقش آن غالبا آماده کردن ذهن مخاطب و پیش نمایشی از حال و هوای کلی اجرای موسیقی می باشد.

کوک سه تار برای آواز بیات ترک دو- فا- دو- دو می باشد. اگر تیونر در دسترس‌تان نبود، کافی است پرده فا در سیم اول را نگه داشته و سیم دوم را با آن هم صدا (هم نت نمایید) نمایید.

ریتم یا کسر میزان دو چهارم است. بدین معنا که دو نت سیاه یا معادل آن در یک میزان اجرا می شود. تمپوی یا سرعت اجرا هم عدد ۵۰ می باشد.

پیش درآمدهای مختلفی برای آواز بیات ترک در روایات مختلف ردیف موسیقی دستگاهی ساخته شده است. پیش درآمد این درس توسط اساتید بزرگ ردیف نوازی، مرتضی محجوبی و ابراهیم منصوری گردآوری شده است.

تمام نکات درس همچون توجه به علامات تغییر دهنده (عرضی) و دستورات آمده در میزانها حائز اهمیت است. استاد اقبال همه آنها را برای شما توضیح می دهد و بر روی ساز تمرینات این درس را پیاده می نماید. یک بار ویدیو را به طور کامل و بدون ساز ببینید و نکته برداری کنید. پس از با سه تار و همگام با ویدیوی آموزشی، به یادگیری و تمرین بپردازید.

 

خرید جلد دوم کتاب آموزش سه تار استاد جلال ذوالفنون

شما عزیزان چنانچه این کتاب را ندارید، می توانید به وبسایت نت به نت مراجعه کرده و در قسمت کتابهای تار و سه تار فروشگاه نت به نت، نسبت به خرید آن اقدام نمایید. با کلیک بر لینک زیر نیز مستقیما به صفحه خرید این کتاب هدایت می شوید.

 

خرید کتاب آموزش سه تار از فروشگاه نت به نت

 

پیروز باشید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما