فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سه تار بدون رفتن به کلاس

  • انتشار1397/10/26
آموزش سه تار بدون رفتن به کلاس

با سلام خدمت شما همراهان عزیز سایت نت به نت. احتمالاً عنوان این مقاله برای کسانی که قصد آموزش سه تار به صورت مجازی دارند،جذاب باشد.در واقع منظور ما از آموزش مجازی سه تار، همان آموزش از طریق اینترنت و آنلاین است. به لطف گسترش اینترنت در تار و پود زندگی انسانها، تقریباً هر مهارتی را میتوان بدون استاد حضوری یاد گرفت. در واقع شما در مکدت زمان محدود در کنار استاد نخواهید بود،و استاد را در کنار خود به صورت دایم خواهید داشت. سالها قبل با کتابهای آموزشی مهارت های مختلف را فرا میگرفتیم. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌های مالتی مدیا و در دسترس بودن آن برای تمام اقشار جامعه، میتوانیم هر مهارتی را به صورت ویدیوهای آموزشی و یا فایلهای صوتی و تصویری بیاموزیم. یادگیری سه تار هم از این قاعده مستثنی نیست. هنرجویانی که بنا به دلایلی که ذکر خواهم کرد، توان رفتن به کلاس آموزشی سه تار را ندارند، میتوانند به روش مجازی سه تار بیاموزند.

 

پکیج آموزشی سه تار بخش ماهور

آموزش سه تار

طبق تجربه و صحبت با هنرجویان آموزش مجازی سه تار، دریافتیم که علاقه مندان به یادگیری سه تار به صورت مجازی به چند دسته تقسیم میشوند 1– آنهایی که توانایی مالی کافی برای رفتن به کلاس ندارند 2- آنهایی که وقت کافی برای رفتن به کلاس حضوری به دلیل مشغله کاری را ندارند 3- آنهایی که در مناطق محروم کشور زندگی میکنند به دلیل مسافت به استاد دسترسی ندارند 4- هموطنان مقیم خارج کشور

 

آشنایی کامل با مراحل یادگیری آموزش سه تار در وب سایت نت به نت

 

و البته بعضی عزیزان هم به دلیل راحتی آموزش های آنلاین این روش را انتخاب میکنند. اگر بخواهیم نگاه ریز بینانه تری داشته باشیم اکثر مردم به دو دلیل اولی که ذکر شد به آموزش مجازی روی می آورند. پول و زمان چیزی که فقدانش بیشتر در جامعه ما احساس میشود. البته ناگفته نماند هزینه آموزش در ایران به مراتب کمتر از کشورهای دیگر است.

 

 

گام اول درشروع یادگیری سه تار، آموزش دروس پیش نیاز سه تار

 

مزایای یادگیری سه تار به صورت مجازی

در این روش همه چیز را خودتان مدیریت میکنید. از زمان یادگیری دروس تا تمریناتی که باید انجام دهید. هزینه‌ای که میپردازید نسبت به کلاس حضوری بسیار پایین تر است و همچنین زمان شما برای رفت و آمد به کلاس صرفه جویی میشود. بیایید یک سناریو را تصور کنیم، خودتان را در نقش یک علاقه مند به ساز سه تار قرار دهید که قصد دارید این ساز را یاد بگیرید. اما نه وقت کافی برای رفتن به کلاس دارید و نه پول کافی. برای اینکه بتوانم طبیعی تر داستان را جلوه دهم همین وبسایت (نت به نت) را استاد مجازی شما معرفی میکنم. اولین کاری که میکنید در اینترنت سرچ میکنید. ویدیوهای مختلفی در این زمینه میبینید. در این بین به یکی از ویدیوهای آموزشی علی اقبال برمیخورید، احساس میکنید ارتباط بهتری با آموزش های او برقرار میکنید و مطالب و درس ها را خیلی ساده به شما انتقال میدهد، وارد وبسایتش میشوید و در انتهای وبسایت به آدرس کانال تلگرامی او برمیخورید. اکثر ما چون اپلیکیشن تلگرام را داریم ترجیح میدهیم آموزش ها را از طریق تلگرام دنبال کنیم. به احتمال زیاد لحظه اول ورود به کانال دچار سردرگمی میشوید که از کجا باید شروع کنم ؟ بله حق با شماست و پس از خواندن مقالات داخل کانال سوالات بیشتری از این قبیل برایتان پیش می آید:

1– با چه کتابی شروع کنم؟

2 – نقطه شروع کجاست و کجا درسها را بیابم؟

3 – آیا میتوانم با این روش سه تار یاد بگیرم؟

4 – چگونه بدون استاد و با استفاده از ویدیوها درس ها را یاد بگیرم؟

5- از کجا سه تار تهیه کنم؟

 

این سوالات برای شما بعضاً به نگرانی تبدیل میشود. اگر کمی کم همت و بی انگیزه باشید همان روزهای اول دلسرد میشوید و از کانال خارج میشوید. ولی اگر شور و شوق یادگیری در شما زیاد باشد، با استاد علی اقبال مدرس تار و سه تار مشورت میکنید و به دنبال اولین درس آموزشی میگردید. دوستان عاشق، به شما تبریک میگویم که انگیزه و باورهای خوب برای یادگیری به روش آموزش مجازی سه تار دارید. از عزیزانی هم که هنوز به خود باوری نرسیده اند خواهش میکنم اصلا نگران نباشید. یادگیری به روش مجازی علاوه بر شیرین بودن بسیار ساده است که در ادامه برایتان خواهم گفت. اکنون جواب سوالات بالا را تک به تک پاسخ میدهم.

 

 جهت خرید سه تار از فروشگاه نُت به نُت دیدن کنید

 

کتاب آموزش سه تار

در ابتدای کار حتما باید کتاب آموزش سه تار را تهیه کنید. من خیلی روی این موضوع تأکید دارم. کتابی را که من طبق درسهای آن پیش میروم، جلد اول آموزش سه تار از استاد جلال ذوالفنون است. به چند دلیل این کتاب را انتخاب کردم:

1 – از صفر شروع به آموزش سه تار کرده است. یعنی شما اگر هیچ اطلاعاتی از مفاهیم تئوری موسیقی هم نداشته باشید با درسهای این کتاب میتوانید مباحث مورد نیاز تئوری موسیقی جهت یادگیری سه تار را فرا بگیرید.

2- در بین تمرینات با گوشه‌ها و درآمد و پیش درآمد و چهار مضراب در هر دستگاهی آشنا میشوید.

3 – در روند آموزش با تکنیکهای آموزش سه تار از قبیل ریز– دراب – تکیه – خط اتصال – شلال و غیره... آشنا میشوید. با توجه به تکنیک مورد نیاز برای هر درس، در انتهای آن صفحه توضیحاتی به زبان ساده داده شده است که برای هنرجویان بسیار مفید میباشد.

4- در بین درس ها و تمرینات، آهنگهای زیبا و جاویدان ایرانی برای سه تار نیز آموزش داده شده که این برای هنرجو لذت بخش است و به خاطر تمرینات یکنواخت خسته نمیشود و برای ادامه راه انگیزه لازم را به دست می آورد.

 

نکات مفید کتاب آموزش سه تار استاد جلال ذوالفنون

 

نقطه شروع آموزش سه تار

در مرحله « اول » برای شروع آموزش سه تار نوازی به روش مجازی ابتدا باید دروس پیش نیاز کتاب استاد ذوالفنون را یاد بگیرید. درسهایی همچون دایره نت ها، کشش نت ها، استایل دست گرفتن سه تار، شناخت پرده های سه تار و همچنین شیوه مضراب زدن در این کتاب موجود است. توصیه میکنم حتما با کتاب پیش بروید، چون بدون کتاب سردرگم میشوید. تمام این درس هایی که داخل کتاب توضیح داده شده به همراه ویدیوی آموزشی در وبسایت نت به نت وجود دارد. مرحله اول در لینکی که در ادامه معرفی میشود درس های پیش نیاز را مطابق با درس های کتاب دنبال کنید و خوب یاد بگیرید. در مرحله  دوم  به درسهای اصلی کتاب میرسید. با مراجعه به لینکی که معرفی میشود. به قسمت درسهای ماهور آموزش سه تار بروید و از درس اول که انگشت گذاری روی سیم اول، است شروع کنید. عزیزان، قبل از نواختن، ویدیوی مربوط به هر درس را یک الی دوبار مشاهده کنید و سپس روی ساز سه تار اجرا کنید. در این بخش 9 درس ماهور را به صورت رایگان مشاهده خواهید کرد. در ضمن این 9 درس در ابتدای کانال هم به صورت رایگان وجود دارد. برای یادگیری ادامه درس ها به مرحله بعد میرویم در مرحله  سوم  با مراجعه به لینک پکیج آموزشی ماهور، این پکیج را تهیه میکنید. این پکیج شامل 29 درس میباشد یعنی کل بخش ماهور کتاب استاد جلال ذوالفنون داخل این بسته قرار دارد. پس ادامه این درسها را قدم به قدم دنبال میکنید. اگر مرتب و منظم درسها را کار کنید. به مدت سه ماه خواهید توانست بخش ماهور کتاب را تمام کنید. در مرحله چهارم  به بخش شور کتاب استاد ذوالفنون میرسید. بعد از تهیه و دانلود پکیج آموزشی شور که شامل 19 درس میباشد،طبق کتاب و مشاهده ویدیوها درس ها را پیش میبرید و این روال ادامه دارد. به مرور زمان درس های جدید تولید میشود و شما نیز با آنها پیش خواهید رفت. اگر واقعا قصد ادامه راه را دارید با آموزشهای استاد علی اقبال مدرس تار و سه تار همراه باشید و با متد ایشان پیش بروید و از مسیر کتاب معرفی شده خارج نشوید. مرحله به مرحله آموزش را به ترتیب در لینک های زیر دنبال کنید:

مرحله اول: دروس پیش نیاز آموزش سه تار 

مرحله دوم: درس های دستگاه ماهور

مرحله سوم: درس های دستگاه شور

مرحله چهارم : پکیج آموزشی آواز ابوعطا

 

بسته های آموزشی سه تار بخش ماهور و شور

 

آموزش تئوری موسیقی در وب سایت نت به نت

 

آیا میتوانم با این روش سه تار یاد بگیرم؟

ببینید دوستان همه چیز به خود شما بستگی دارد. من در بین هنرجویانم کسانی بودند که با 50 یا 60 سال سن توانستند سه تار را از صفر شروع کنند و با انگیزه ادامه دادند و پس از سه ماه آهنگ مرغ سحر را نواختند. هنرجویان جوان با 20 سال سن هم داشته ام که نتوانسته اند بعد از ماه ها آهنگی را بنوازند. لذا بیاید و برای خودتان هدف مشخص کنید. شما که تصمیم به یادگیری مجازی سه تار گرفته اید به دلیل محدویت های مادی یا کم بود زمان به این روش رجوع کرده اید. اگر برای خودتان برنامه بریزید و هدفمند کار کنید، خیلی بهتر از کلاس میتوانید سه تار را یاد بگیرید. چون زمان دست خود شماست و هزینه های زیاد کلاس را ندارید. پس آموزش مجازی سه تار را به عنوان یک فرصت خوب در نظر بگیرید و با ویدیوهای آموزشی مرتب و دقیق پیش بروید. خیلی از دوستان میگویند ما نمیخواهیم نوازنده حرفه ای باشیم. ما فقط میخواهیم به این توانایی برسیم که برای دلمان بنوازیم و یا اینکه در جمع خانوادگی آهنگی را بتوانیم بنوازیم، من به آنها حق میدهم. هنوز کسی نیامده است برای این عزیزان تصمیم بگیرد، همه قرار نیست حرفه ای شوند. همه قرار نیست مباحث پیچیده تئوری موسیقی را بدانند. فقط میخواهند در حدی بدانند که آهنگی را بنوازند و بس. من روش مجازی آموزش سه تار را به آنها پیشنهاد میکنم. البته من قصد دارم در ادامه راه هنرجویان را توانمندتر کنم تا قطعات پیچیده و سخت سه تار را هم بنوازند. اما بدانید فضای مجازی یادگیری سه تار کاملاً آزاد است و هرموقع درسی را به پایان رساندید میتوانید درس بعدی را یاد بگیرید. ولی برای اینکه سر در گم نشوید من برای شما یک برنامه تنظیم کرده ام که با توجه به این برنامه میتوانید خودتان را متعهد کنید. چون مغز انسان همشه دنبال یک مسیر مشخص است تا به واسطه آن بتواند برای خود برنامه ریزی کند. تنها تفاوت کلاس مجازی و حضوری همین « زور استاد» است. یعنی چون استاد درس را از شما میخواهد، مجبورید خوب تمرین کنید تا استاد شما را بازخواست نکند. اما در این روش کسی بالای سر شما نیست. حس شما، درک شما، گوش شما نقش تعیین کننده برای درستی و نادرستی تمرین شما خواهد بود. برنامه پیش روی شما که به صورت جدولی تنظیم شده است، برنامه ای مشخص و مدون میباشد که میتوانید به کمک آن برای تمرینات خود برنامه ریزی کنید.

 

نوازنده حرفه ای سه تار

 

جدول برنامه ریزی برای آموزش سه تار

جدولی برای شما تنظیم کرده ام تا به واسطه آن تمرینات خود را هدفمند کنید. این جدول به عنوان نمونه برای شما تکمیل شده تا بدانید چگونه از آن استفاده کنید. هیچ محدودیتی وجود ندارد چه روزی تمرین کنید و همه چیز دست خودتان است. با توجه به برنامه روزانه و کار و زندگی خود روزهایی را برای تمرین سه تار برای خود در نظر بگیرید. مدت زمان تمرین هم به خودتان بستگی دارد. فقط هر تایمی را در جدول نوشتید، به همان اندازه تمرین کنید. نه کمتر و نه بیشتر. بعد از پایان تمرین در خانه تیک تایید آن را تیک بزنید و همچنین به نسبت رضایت خود از تمرینتان به خود نمره بدهید. در قسمت ملاحظات هم میتوانید مثل تصویر زیر هر آنچه نیاز هست بنویسید. در قسمت پایین لینک فایل PDF جدول به صورت خام وجود دارد. میتوانید دانلود کنید، از آن پرینت بگیرید و استفاده کنید.

 

جدول برنامه ریزی برای آموزش سه تار

ملاحظات نمره زمان تمرین نام درس روزهای هفته
در انگشت گذاری مشکل داشتم 14 30 دقیقه کار میکنم تمرین روی سیم اول شنبه
15 دقیقه جبران جلسه قبل 17 45 دقیقه کار میکنم تمرین روی سیم اول یک شنبه
خوب تمرین کردم 18 40 دقیقه کار میکنم تمرین روی سیم دوم دوشنبه
عالی انجام دادم حس خوبی دارم 20 30 دقیقه کار میکنم تمرین روی سیم دوم سه شنبه

 

و یا طبق زمان بندی جدول زیر:

جدول برنامه ریزی برای دروس آموزشی سه تار

 

دانلود فایل PDF جدول برنامه ریزی

 

چگونه بدون استاد و با استفاده از ویدیوها درس ها را یاد بگیرم؟

این جمله را چندین بار گفته ام و بازهم تکرار میکنم. شمایی که تصمیم به آموزش مجازی سه تار گرفته اید، پس بنا به دلایلی نتوانسته اید به کلاس حضوری بروید. مشکلاتی از قبیل  مالی ، مشغله زیاد ، مسافت و دیگر عواملی که برای خیلی از دوستان وجود داشته است. من به آنها حق میدهم چون خودم هم این شرایط سخت را گذرانده ام و به شما این مژده را میدهم که به راحتی میتوانید با استفاده از ویدیوهای آموزشی من سه تار را یاد بگیرید. من مشکلات ریز و درشت خودم را از اوایل نوازندگی سه تار یادداشت کردم و طبق آنها برای شما ویدیو ساختم و چون به این باور معتقدم، وقتی مشکلی برای یکی وجود داشته باشد آن مشکل میتواند برای دیگری هم وجود داشته باشد لذا بدون شک ویدیوهای آموزشی من میتواند برای شما عزیزان موثر باشد. مزیتی که روش آموزشی من برای شما خواهد داشت این است که خود کفا میشوید. یعنی خیلی در بند نت و قوانین موسیقی قرار نمیگیرید. هدف من این است که هنرجو قدرت بداهه نوازی را پیدا کند. آ آهنگی را که خوشش آمد بتواند بنوازد. در جمع خانواده و دوستان بتواند بنوازد. برای خود آلبوم تشکیل دهد و بتواند برای خود آهنگسازی کند. اینها مواردی است که به جرات میگویم کمتر درباره آن صحبت شده و در هیچ آموزشگاهی به شما آموزش داده نمی شود. به شما تبریک میگویم که آموزشهای من را انتخاب کرده اید و مطمئن باشید اگر به نکاتی که میگویم عمل کنید خیلی سریع به هدف خود میرسید.

 

مزیت‌های یادگیری سه تار به روش علی اقبال

 

یادگیری درسهای آموزش سه تار

دوستان گلم خیلی سریع سر اصل مطلب میرویم. هنگامی که پکیج های آموزشی را تهیه کردید، آنها را دانلود کنید. فرقی نمیکند چه روی کامپیوتر چه روی گوشی موبایلتان ولی پیشنهاد میکنم از هر طریق دانلود کردید در کامپیوتر ذخیره کنید تا همیشه آن را داشته باشید. به ترتیب اولویت میگویم چگونه ویدیو ها را دنبال کنید. اگر تلویزیونتان فلش میخورد درس ها را روی فلش بریزید و به تلویزیون منزل متصل کنید و با سازتان پای تلویزیون بشینید و طبق ویدیوها پیش بروید. چون تلویزیون های ال سی دی معمولا بزرگ هستند، تکنیکهای سه تار و نکات مضراب و انگشت گذاری را بهتر متوجه میشوید. اگر تلویزیونتان فلش نمیخورد، درسها را رول لپ تاپ بریزید و ببینید و درنهایت اگر لپ تاپ ندارید با گوشی خود ویدیوهای آموزشی را ببینید. و اما دیدن این ویدیو ها با دیدن فیلم فرق دارد. برای اینکه بتوانید خوب درکش کنید من راه کاری به شما میدهم. در مرحله اول ویدیوی یک درس را کامل ببینید. در هنگام دیدن به نت ها و همچنین توضیحاتی که داده میشود گوش کنید. در مرحله دوم ویدیو را پخش کنید ولی نگاهتان کامل به نت ها باشد و فقط صدای ویدیو را تا انتهای درس گوش کنید. در مرحله سوم ساز را بردارید و ویدیو را پخش کنید. میزان اول درس را با دقت مشاهده کنید، حالا خودتان سعی کنید آن میزان را بنوازید. بعد میزان دوم را پخش کنید و مثل قبل سعی کنید خودتان آن را بنوازید و همینطور الی آخر. این حداقل کاری است که باید انجام دهید. البته بعضی دوستان در همان مشاهده اول ساختار کل آهنگ را میفهمند و شروع میکنند به نواختن از روی نت ها که این بستگی به توانایی هر نوازنده دارد. پس اصلا از این بابت نگران نباشید که چرا طول میکشد تا یک آهنگ را یاد بگیرید. پیشنهاد من این است که خودتان با توجه به نت هر درس آن را تمرین کنید و میزان به میزان جلو بروید. هرکجا به مشکل برخورید از ویدیوی آن درس کمک بگیرید.

 

20 نکته مهم پیش از خرید سه تار باید بدانید

 

خرید سه تار

این سوال برای خیلی از هنرجویان پیش می آید که از کجا سه تار تهیه کنند و برای خرید سه تار به چه نکاتی باید دقت کنند. اتفاقا در این مورد مقاله ای مخصوص نوشته شده و در همین وبسایت قرار داده ایم. پیشنهاد میکنم حتما آن را مطالعه کنید. دوستان عزیزم توجه کنید، برای خرید سه تار به عکس هایی که داخل فروشگاه های اینترنتی قرار دارد اکتفا نکنید. سه تار پنجاه هزار تومنی با سه تار یک میلیونی از نظر ظاهری فرق چندانی ندارد. شما باید ساز را دست بگیرید. مقداری با آن بنوازید، ببینید آیا صدایش به دلتان مینشیند؟ آیا خوش دست است؟ آیا خوش ساخت است؟ مبادا صفحه و یا کاسه آن ترک داشته باشد و خلاصه موضوعات دیگر که باید مد نظرتان باشد. مهر ساز نشانه کیفیت آن نیست. اگر فروشنده این نکات را تضمین کرد، ساز را از آن بخرید، در غیر صورت ساز را خریداری نکنید. حتی المکان حضوری به مغازه ساز فروشی بروید و از نزدیک مواردی را که در مقاله انتخاب سه تار مناسب نوشته ام مورد بررسی قرار قرار دهید. بعضی از سازها فقط خوشگل هستند و ظاهر آنها گول زننده است دقت کنید از تهیه این ساز ها خودداری کنید.اولویت اول صدای ساز است که این مربوط به سلیقه شما است. اولویت دوم کیفیت ساخت است و اولویت سوم ظاهر ساز است و درپایان این بخش عرض کنم که اگر با تمام این تفاسیر نتوانستید ساز مناسب انتخاب کنید و یا در انتخاب سه تار خوب تجربه و شناختی ندارید میتوانید با من مشورت نمایید تا ساز خوبی را به شما معرفی کنم.

 

خرید سه تار پنج هزار تومانی

 

صحبت پایانی

شما دوست عزیزی که روش آموزش مجازی سه تار را شروع کرده اید بدون شک میگویم از نظر توانایی یک مرحله جلوتر از کسانی هستید که کلاس میروند. حتما میپرسید چرا؟ به این دلیل که شما خود کفا شده اید، به توانایی های خودتان ایمان دارید و خودتان استاد خودتان هستید. هنرجویی که خسته از سر کار می آید و حتی هنوز غذا نخورده است سازش را برمیدارد و تمرین میکند این همت میخواهد. هنرجویی که نابیناست و با صدای پادکست های آموزشی سه تار یاد میگیرد قابل ستایش است. هنرجویی که در مناطق محروم کشور دسترسی به هیچ استادی ندارد و با ویدیوهای آموزشی از صفر شروع میکند و طی دوماه مرغ سحر را مینوازند باید به او احسنت و دست مریزاد گفت. اینها یکی از ده ها درد دل های بعضی از هنرجویانم بود که خدمتتان عرض کردم و هدفم این بود که به شما انگیزه بدهم و بگویم شما هم میتوانید با این روش سه تار را بیاموزید، به شرط آن که همت داشته باشید و برای رسیدن به هدفتان برنامه ریزی کنید. انگیزه داشتن بدون هدف بی نتیجه است و همینطور هدف بدون برنامه ریزی اثری نخواهد داشت. پس حتما با برنامه مشخص طبق جدولی که برایتان مشخص کردم پیش بروید. موفق و پیروز باشید. خوشحال میشوم در قسمت نظرات ذیل این صفحه، نظر خود را در مورد این مقاله بنویسید.

 

 اگر به ساز سنتور علاقه دارین پیشنهاد میکنیم حتما از قسمت آموزش سنتور سایت نت به نت دیدن کنید.

سوالات متداول

امروزه با گسترش تکنولوژی و فراگیری فناوری دیجیتال، تقریبا می توان هر هنری را در بستر فضای مجازی یاد گرفت. تعداد آموزشگاه های مجازی در سالیان اخیر رشد بسیار چشمگیری داشته و پیش بینی می شود در آینده ای نه چندان دور، روش آموزش تقریبا به طور کامل مجازی شود. شما میتوانید با مشاهده ی ویدیوهای آموزش سه تار در وب سایت نت به نت، سه تار را توسط استاد علی اقبال، به صورت حرفه ای بیاموزید.
آموزش مجازی سه تار برای همه افراد و اقشار جامعه مناسب است.اما طبق تجربه دریافتیم که بیشتر علاقه مندان به یادگیری سه تار به صورت مجازی به چند دسته تقسیم میشوند: 1-هموطنان مقیم خارج کشور 2-آنهایی که وقت کافی برای رفتن به کلاس حضوری به دلیل مشغله کاری را ندارند 3-آنهایی که در مناطق محروم کشور زندگی میکنند به دلیل مسافت به استاد دسترسی ندارند 4-افرادی که توانایی مالی کافی برای رفتن به کلاس ندارند
در مقوله هنر، هیچ متر و معیاری برای پاسخ به این سوال وجود ندارد. چرا که پیشرفت در یادگیری مستقیما به خود هنرجو و تلاشی که می کند وابسته است. اما اگر بخواهیم جوابی بدهیم، باید بگوییم در صورت سخت کوشی و تلاش، تعهد به استمرار و پیوستگی در تمرین های روزانه؛ تقریبا بعد از گذشت 3 ماه شما میتوانید قطعه ساده شده آهنگ مرغ سحر را بنوازید و با ادامه این روند پس از یکسال تبدیل به نوازنده ای در حد متوسط شوید.

توجه !

این پست آموزشی رایگان است.

برخی محصولات فروشگاه

همه موارد

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما