سایت آموزشی موسیقی نت به نت

فروشگاه

مقالات

مقالات

معرفی تیونر برای گوشی های آیفون

  • انتشار1397/08/17
  • 28726بازدید
معرفی تیونر برای گوشی های آیفون

اگر کاربر سیستم عامل ios هستید و دنبال یک تیونر قدرتمند ، پرکاربرد و ساده هستید ، برنامه ins tuner را به شما معرفی میکنم . این اپلیکیشن برای انواع گوشی های آیفون و همچنین ipod قابل استفاده است و از دقت بسیار بالایی برخوردار است . این برنامه علاوه بر تیونر ، یک دیاپازون قدرتمند هم به همراه خود دارد که در ادامه به همراه تصویر برایتان تشریح خواهم کرد .

 

تیونر در برنامه ins tuner

 

در قسمت بالای برنامه دو گذینه قرار دارد به نامهای chromatic tuning و tone generator . همانطور که در قسمت فوق بیان کردم ، این برنامه ، هم تیونر است و هم دیاپازون اگر گذینه chromatic tuning را لمس کنید وارد قسمت تیونر این اپلیکیشن میشوید . در این قسمت دایره نتها را به صورت مدرج به شما نشان میدهد و عقربه ای هم برای آن تعبیه شده . هر نتی را که به صدا درمیاورید ، در دو حالت خواهید دید 1- بر روی دایره مدرج ، که عقربه نشانگر آن خواهد بود و همچنین در قسمت بالای برنامه به طور دقیقتر نام آن را خواهید دید . نکته جالب این برنامه این است که ، بسیار دقیق شما را هدایت میکند تا ساز خود را کوک کنید . هم بوسیله عقربه ، که کامل محدوده نت مورد نظر را پیدا میکنید و همچنین توسط رنگهای مختلف به شما نشان میدهد که به نت مورد نظر نزدیک ، یا از آن دور میشوید . ودر نهایت وقتی رنگ نت در قسمت بالا سبز شد ، نت مورد نظر را دقیق پیدا کرده اید . در ضمن در قسمت چپ و راست هم علامت های دیز و بمل قرار دارد که راحتتر بفهمید به سمت نتهای بالاترمیروید یا پایینتر. شکل زیر قسمت تیونر این اپلیکیشن را نمایش میدهد .

 

 

 

دیاپازون در برنامه ins tuner

 

همانطور که میدانیم ، وظیفه دیاپازون تولید صدای نتها است و میتوان گفت یک الگو برای کوک ساز شما میشود . به عنوان مثال میخواهید ، سیم ساز خود را « لا » کوک کنید . به برنامه مراجعه میکنید و گذینه tone generator به معنی « مولد تن » را لمس میکنید . دایره ظاهر میشود که نت ها روی آن قرار دارد . حرف A که همان نت لا میباشد را انتخاب میکنید . هم اکنون صدای « لا » را میشنوید . حال با توجه به این صدا ، ساز خود را کوک میکنید . اعدادی در زیر دایره قرار دارد که نشان دهنده اکتاو نت هاست . عدد صفر ، اکتاو بم و نت های فرکانس پایین است و عدد هشت اکتاو زیر و نت های فرکانس بالا است .

 

 

جمع بندی

 

روش کار اکثر تیونرها با اندک تفاوت مثل هم است . توضیحات بالا مختصری بود از شرح کار این تیونر . مدتی که با آن کار کنید ، به طور دقیق با جزئیات آن آشنا میشوید و دیگر جای هیچ سوالی برایتان باقی نمیماند . این برنامه را میتوانید از اپ استور دانلود کنید . ایکون آن هم به صورت شکل زیر است . 

 

0