استایل نوازنده سه تار

  • انتشار1397/06/03
  • 0 نفر
  • 242بازدید
استایل نوازنده سه تار

سلام دوستان عزیزم در این مقاله قصد دارم در مورد استایل نوازنده یا بهتر بگوییم « وضعیت ظاهری یک نوازنده هنگام نواختن » صحبت کنم . این مطلب مربوط به ساز خاصی نیست . همه نوازندگان باید بدانند . پس این مقاله را به دقت بخوانید.

 

چرا باید استایل یک نوازنده درست باشد ؟

اولین تاثیر آن روی سلامت جسمانی شماست . از این جهت که اگر ساز را غلط دست بگیرید . یا روی صندلی بد بنشینید یا وضعیت سر و گردنتان اشتباه باشد ، به مرور زمان دچار دردهایی مزمن میشوید و امکان دارد خدایی نکرده به آرتروز تبدیل شود . به مجموعه این ملاحضات و پیشگیری ها « بهداشت نوازنده » میگویند که با رعایت استایل صحیح هیچگاه دچار این معضلات نمیشوید .

اما مبحث دوم ظاهر خود شماست . این را تصور کنید که به یک کنسرت رفته اید و نوازنده قرار است تک نوازی کند . در نگاه اول میبینید پیراهنش چروک است ، روی صندلی قوز کرده و در صورتش استرس موج میزند . دسته ساز را پایین گرفته و دست راستش را بسیار نافرم گرفته  و شروع میکند به نواختن . شاید نواختنش زیبا باشد . اما بدون شک از کیفیت کار او میکاهد . چون ظاهر مطلوبی ندارد . مگر اینکه چشمان خودتان را ببندید و فقط صدای سازش را گوش کنید . پس دوستان گلم ظاهر یک نوازنده نیمی از هنر اوست .

 

چگونه نت های یک آهنگ را حفظ شویم 

 

چگونه استایل خود را درست کنیم ؟

هر سازی که کار میکنید استایل صحیح مخصوص به خود را دارد . حتما از استاد خود بپرسید . چون من در اینترنت منابع مفیدی پیدا نکردم . بعد از اینکه فهمیدید چگونه باید ساز را دست گرفت و روش صحیح قرار گیری دست چپ و راست را یادگرفتید ، حالا باید جلو آینه تمرین کنید . اگر در منزل آینه قدی دارید ، روبروی آن بشینید و خودتان را جای مخاطبتان قرار دهید .

 

 

 

خیلی مسلط ساز را به دست بگیرید «طبق فرم صحیح استایل سازتان ». کمرتان را صاف به پشتی صندلی بچسبانید . اگر که سختتان نیست ، پایتان را روی پایتان بیندازید . پیراهنتان را درست کنید تا اگر چروک شده ، برطرف شود . حالا خودتان را در آینه ببینید . یک تصویر نوازنده حرفه ای و مقتدر از خودتان جلو آینه بسازید . این باعث میشود این احساس به نوازنده منتقل شود . پایه نت را بزارید کنارتان و درسهایتان را بنوازید هر از چند گاهی در حین نواختن نگاه به آینه کنید ، بررسی کنید که استایلتان بهم نخورده باشد . این کار را روزی 10 دقیقه این انجام دهید تا استایل درست برایتان عادت شود . به تصویر بنده در قسمت پایین دقت کنید . استایل صحیح نشستن و دست گرفتن سه تار را نمایش میدهد . امیدوارم این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد دوستدار شما « علی اقبال »

 

در قسمت پایین ویدئوی آموزشی در مورد « استایل نوازنده سه تار » را مشاهده کنید

 

 

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0