فروشگاه

پکیج های آموزشی

پکیج های آموزشی

پکیج آموزش تار- دوره متوسطه

  • انتشار1402/07/17
پکیج آموزش تار- دوره متوسطه

سلام بر هنر دوستان عزیز. آموزش تار در وبسایت نت به نت مدت ها است که آغاز شده و هنرجویان یادگیری خود را با پکیج دوره مقدماتی آموزش تار استارت زده اند. سطح مقدماتی شامل 25 درس بود که استاد اقبال بر مبنای اتود کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار هنرستان؛ آموزش تار را از نقطه صفر  به هنرجویان آموزش میدهد. استقبال بی نظیری از دوره مقدماتی صورت گرفت. اما باید بدانیم کسی که عزم خود را بر یادگیری حرفه ای تار نهاده است، مصمم است تا مراحل پیشرفته کار خود را دنبال کند. نت به نت تا رسیدن هنرجو به مراحل حرفه ای همراه اوست. تهیه پکیج دوره متوسطه تار پروژه بزرگی بود تا به وسیله آن هنرجویان بتوانند آموخته های اولیه نوازندگی با تار را به پختگی برسانند.

شما در حال خواندن معرفی نامه پکیج دوره متوسطه هستید. جایی که قرار است با یادگیری فرم های اصلی موسیقی ایرانی؛ یک نوازنده قابل و متبحر شوید. با ما همراه باشید.

 

آموزش تار بر اساس فرم های اصلی موسیقی دستگاهی

پیش درآمد، چهار مضراب، آواز، تصنیف و رِنگ؛ پنج فرم اصلی موسیقی دستگاهی هستند. پکیج دوره متوسطه آموزش تار با هوشمندی استاد اقبال بر اساس همین فرم ها تهیه و تولید شده است.

این فرم ها همگی آهنگ هایی هستند که توسط بزرگترین اساتید موسیقی ایران ساخته شده اند. یعنی از لحاظ آهنگسازی، تکنیک های مضراب زدن و انگشت گذاری و مهارت های نوازندگی؛ همگی بسیار غنی و دارای پشتوانه می باشند.

در دوره مقدماتی تار، شما نوازندگی را به صورت اتود آموختید. مرحله مهمی بود که پشت سر گذاشتید؛ اما هنوز قابلیتی در شما برای مانوری دل انگیز با سازتان تشکیل نشده است. اینجاست که بخش جذاب آموزش آهنگ می رسیم.

در این پکیج 20 آهنگ غنی و پر تکنیک را یاد می گیرید. با یادگیری دروس این پکیج مهارت شما در تار نوازی به شکل حیرت انگیزی بالا می رود و می توانید در جمع و خلوت ساعتها به خوش نوازی بپردازید.

 

آموزش تار بر اساس فرم های اصلی موسیقی دستگاهی

 

آموزش آهنگ، جذاب ترین بخش یادگیری ساز تار

همه ما در هر سازی که برای یادگیری انتخاب می کنیم، یک هدف مشترک داریم: نواختن آهنگ.

در واقع بداهه نوازی و نواختن آهنگ های معروف، بالاترین هدفی است که از یادگیری یک ساز در نظر داریم. در این پکیج آموزشی شما با یادگیری 20 آهنگ معروف موسیقی ایرانی از تصنیف های جاودان و فرم های تخصصی مثل رنگ و چهار مضراب؛ علاوه بر ارتقای سطح تار نوازی خود، گنجینه ای از آهنگ های ماندگار را با تار خواهید نواخت. بهار دلکش، ز دست محبوب، تو ای پری کجایی، ز من نگارم و... تنها بخشی از آهنگ هایی است که در دوره متوسطه تار می آموزید.

 

آموزش آهنگ، جذاب ترین بخش یادگیری ساز تار

 

خرید تار استاندارد در فروشگاه نت به نت

 

رویکرد و دور نمای پکیج دوره متوسطه آموزش تار

ببینید عزیزان، شما در مرحله مقدماتی با اتودهای مختلفی کار کردید و همراه با تئوری موسیقی، نت خوانی و اجرای اتودها در کسر میزان های مختلف را یادگرفتید. اما یادگیری ساز بر دو اساس سوار است:

 

1- یادگیری مبانی تئوری موسیقی (دوره مقدماتی)

مفاهیم اولیه تئوری موسیقی مثل نت خوانی، شناخت دستورات موسیقی در میزان ها، دیرند نت ها، علائم تغییر دهنده، کوک اصلی تار، علائم و اختصارات موسیقی و... همه این موارد بنیان و اساس کار را شکل می دهد. تمامی آن ها در پکیج مقدماتی تار با شما کار شد و اکنون می توانید به صورت مقدماتی و سالم، دست به ساز شوید و با زخمه زدن بر تار؛ نوازندگی کنید. اما هنوز مرحله اصلی باقی مانده است. مرحله ای که قرار است شما تکنیک و سرعت را چاشنی کار خود کنید. اینجاست که دوره متوسطه به کار می آید. اما باید دقت داشته باشید حتما کار خود را از دوره مقدماتی شروع کنید و تا آن را به پایان نرسانده اید، سراغ این دوره جدید نروید.

 

2- یادگیری تکنیک های تار نوازی (دوره متوسطه)

یادگیری تکنیک های تار نوازی اصلی ترین بخش پروسه آموزش تار برای هنرجویان است. این تکنیک ها برای دو مهارت انگشت گذاری و مضراب زدن به کار می رود. همانطور که می دانید مضراب و انگشت گذاری دو بال نوازندگی است. هر چه نوازنده در این دو قوی تر باشد، سطح مهارتی او نیز بالاتر خواهد بود. بسیاری از مراکز آموزشی این تکنیک ها را بیشتر به صورت تئوری به هنرجو یاد می دهند و کمتر به وجهه عملی آن می پردازند. که خب این مسئله جالبی نیست. تکنیک باید به صورت کاملا عملی بر دستان نوازنده بنشیند. در دوره متوسطه تار، ما بخشی به نام آموزش تکنیک نخواهیم داشت. بلکه در هر درس به صورت مجزا با یک یا چند تکنیک به صورت عملی آشنا می شوید. این نوع آموزش، کارآمد ترین نوع آموزش تکنیک ها است. هنرجو با یادگیری آهنگ هایی که توسط بزرگان ساخته شده است و سرشار از تکنیک های تار نوازی است، خود را به نوازنده ای متبحر و سطح بالا تبدیل می کند. اگر هزار سال هم به شما بگوییم تکنیک دراب چیست و چگونه اجرا می شود، به اندازه یک بار آموزش تجربی و عملی آن اثر بخشی نخواهد داشت.

 

 یادگیری تکنیک های تار نوازی (دوره متوسطه)

 

در دوره متوسطه آموزش تار، شما همه تکنیک های مضراب زدن و انگشت گذاری را یاد خواهید گرفت.

 

 

نکات مهم در مورد پکیج دوره متوسطه آموزش تار

- هنرجویان قبل از استفاده از این پکیج حتما بایستی دوره مقدماتی آموزش تار در همین وبسایت را گذرانده باشند.

 - درس های این دوره را حتما از قسمت اول، و به ترتیب کار کنید. درس ها به صورت بالا رونده پیشرفته تر می شوند. لذا پیوستگی و ترتیب درس ها بسیار حائز اهمیت است.

- برای یادگیری هر کدام از درس های دوره متوسطه حداقل یک هفته وقت بگذارید. فقط به شرط یادگیری کامل هر درس، به سراغ درس بعدی بروید. حتی اگر زمان یادگیری از یک هفته نیز بیشتر شود.

- برای تقویت گوش موسیقیایی و تربیت شنوایی شما عزیزان، 4 درس از این مجموعه به روش شنیداری و بدون استفاده از نت تدریس شده است. در بند بعدی نام درس های شنیداری را ذکر خواهیم کرد.

 

آموزش تار بدون نت

یکی از موارد مهمی که اساتید سازهای ملودیک باید در نظر بگیرند، تربیت شنوایی هنرجوست. چیزی که بسیاری از اساتید از آن غافلند. اما در این پکیج استاد اقبال 4 آهنگ را به روش شنیداری تدریس می کند. یعنی این دروس تار، بدون نت به شما آموزش داده می شود تا بتوانید با اتکا بر گوش موسیقیایی خود، پرده ها، صدای نت ها و محل صحیح انگشت گذاری را پیدا کنید. این روش باعث می شود گوش شما در تشخیص نت ها و الگوهای موسیقی قدرتمند و خود کفا شود. آهنگ های از دلم بی خبری، چون به زلف خویش، ای ساربان و رفتم در میخانه در این مجموعه به روش شنیداری یعنی بدون استفاده از نت تدریس شده است.

 

لیست درس های دوره متوسطه آموزش تار

لیست درس های دوره متوسطه آموزش تار

 

صرفه اقتصادی پکیج دوره متوسطه آموزش تار

ببینید عزیزان، تمامی دروس این دوره را می توان به صورت تکی هم خرید. شما با مراجعه به شاخه دوره متوسطه آموزش تار به تک تک این دروس دسترسی خواهید داشت. اما خرید پکیج بسیار مقرون به صرفه است. مبلغ هر کدام از درس های تکی صد هزار تومان می باشد. با توجه به تعداد بیست درس، خرید تکی دروس برای شما هزینه ای معادل 2,000,000 تومان در پی خواهد داشت. اما این پکیج با دارا بودن تمامی این دروس فقط 1,200,000 تومان است. یعنی با خرید پکیج به جای خرید تکی دروس، شما مبلغ 800,000 تومان در هزینه های خود صرفه جویی خواهید کرد؛ به عبارتی %40 ارزانتر!

 

 

صحبت های علی اقبال، مدرس دوره متوسطه تار در وب سایت نت به نت

در ویدیوی زیر، استاد علی اقبال مدرس سازهای تار و سه تار وبسایت نت به نت به معرفی این دوره آموزشی پرداخته و و رویکرد و اهداف خود نسبت به تولید این پکیج آموزشی را شرح داده است. قبل از خرید پکیج حتما به این صحبت ها گوش کنید تا بیشتر با روند کار و نحوه استفاده از این دوره آشنا شوید.

 

سوالات متداول

پکیج دوره متوسطه آموزش تار شامل 20 درس است که در هر درس یکی از فرم های اصلی موسیقی ایرانی مثل تصنیف، رنگ و چهار مضراب در آن تدریس می شود. این دروس با داشتن بار آموزشی غنی شما را به یک نوازنده میان رده و قابل تبدیل خواهد کرد.
برای این دوره، استاد اقبال از 20 آهنگ مختلف موسیقی ایرانی استفاده کرده است. استاد با آموزش این آهنگ ها همه نکات تئوری و عملی مربوط به نوازندگی با تار را نیز تدریس می کند. تمامی این آهنگ ها توسط آهنگسازان و و نوازندگان حرفه ای موسیقی ایرانی ساخته و نواخته شده است و ارزش آموزشی فوق العاده بالایی را به همراه دارد.
به صورت میانگین برای هر درس 7 الی 10 روز بایستی زمان اختصاص دهید تا به خوبی بر مطالب و نحوه صحیح اجرای آنها مسلط شوید. یادگیری کل این 20 درس تقریبا بین 5 تا 6 ماه به طول می انجامد.
اگر طبق برنامه منظم و با پشتکار کافی اقدام به یادگیری این دوره کنید، به تمام تکنیک های مضراب و انگشت گذاری مسلط شده و دست و ذهن شما برای اجرای قطعات سخت کاملا پخته و آماده می شود. همچنین می توانید به بداهه نوازی و یا خلق آهنگ بپردازید و از جمیع جهات مهیای ورود به سطح پیشرفته تار نوازی شوید.

توجه !

برای دریافت کامل ویدیوهای آموزشی این پکیج ، ابتدا از طریق کادر زیر پکیج مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

دروس موجود در این پکیج آموزشی به صورت تک درس نیز در وب سایت وجود دارد که از طریق فهرست زیر قابل دسترس می باشد.

در صورت خرید این آموزش به صورت پکیج به جای خرید تک درس های آن ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

برخی محصولات فروشگاه

همه موارد

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما