فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

تمرین شور استاد زرین پنجه-درس نهم دوره متوسطه آموزش تار

  • انتشار1401/09/02
تمرین شور استاد زرین پنجه-درس نهم دوره متوسطه آموزش تار

همراهان گرامی نت به نت و هنرجویان ساز اصیل تار سلام. درس نهم از آموزش دوره متوسطه تار را مشاهده می کنید. استاد اقبال برای این درس، تمرین شور از ساخته های زنده یاد استاد نصرالله زرین پنجه را در نظر گرفته است. یک تمرین خوب و آهنگین برای تقویت انگشت گذاری شما. به عبارتی این درس هم یک تمرین کاربردی برای ارتقای مهارت نوازندگی و هم یک آهنگ مستقل برای یادگیری است. یک تیر و دو نشان. مثل همیشه استاد اقبال ابتدا به تحلیل موارد مربوط به نت خوانی می پردازد و سپس درس را بر روی ساز اجرا می کند.

 

نکات درس نهم آموزش تار

از آنجایی که نت های چنگ و دولاچنگ غالب میزان های این درس را تشکیل می دهد، حفظ سرضرب ها بسیار اهمیت پیدا می کند. حتما از مترونوم استفاده کنید تا چنانچه انحرافی در اجرای ضرب های شما به وجود آمد، به سرعت متوجه آن شوید.

ضرب آهنگ درس دو چهارم است و پیشنهاد میشود با تمپوی 60 آن را کار کنید.

علائم سرکلید عبارتند از: لا کرن- می بمل- سی بمل.

کوک تار خود را نیز برای دستگاه شور تنظیم کنید که به ترتیب برای هر جفت سیم دو- سل- ر خواهد بود.

علائم و نشانه های تئوری موسقی در خطوط حامل را به دقت رعایت کنید.

هلال زیر عدد نشانگر مضراب زدن بر سیم دوم است. خود عدد هم که شماره انگشت را نشان می دهد.

 

تمرین شور برای تار به همراه نت

درسی که مشاهده می کنید یک تمرین کاربردی و بسیار عالی است که استاد با توجه به سطح آمادگی‌تان در نوازندگی به شما آموزش می دهد. تمامی دروس دوره متوسطه به یکدیگر مرتبط و به صورت طبقاتی ارائه شده اند. پس اگر هنرجوی استاد اقبال هستید و درس های قبلی این دوره و حتی دوره مقدماتی آموزش تار را کار نکرده اید، یادگیری این درس را به آینده موکول کنید.

عزیزانی که به تازگی می خواهند اقدام به یادگیری تار نمایند می توانند از درس اول دوره مقدماتی شروع کنند. دوره مقدماتی شامل 25 درس می شود که تماما رایگان در اختیار شما قرار گرفته است.

 

برای مشاهده دروس مقدماتی آموزش تار کلیک نمایید

 

نت این درس نیز ضمیمه ویدیوی آموزشی است. پیشنهاد می کنیم پس از دانلود چنانچه مقدور بود از آن پرینت بگیرید. نت خوانی روی نمایشگر کوچک گوشی های موبایل کمی سخت و غیر استاندارد است. حتی می توانید تصویر نت را بر روی مانیتور تلویزیون های خانگی پخش کنید.

 

قابل توجه هنرجویان عزیز؛ ویدیوی کامل آموزشی این درس به همراه نت آن در یک فایل زیپ قرار داده شده است. بعد از خرید در همان قسمت پروفایل خود می توانید درس را دانلود کرده و پس از خروج از زیپ، از آن استفاده نمایید.

 

در ویدیوی زیر قسمتی از این درس و نکات آموزشی آن را مشاهده می فرمایید.

 

سوالات متداول

وقتی مشغول نت خوانی قطعه ای برای تار هستید، حتما با عددهایی زیر نت ها مواجه شده اید. این اعداد همان شماره انگشتان دست است که به شما می گوید نت مورد نظر را روی جفت سیم اول اجرا کنید. وقتی زیر این اعداد یک علامت هلال قرار بگیرد، یعنی نت مورد نظر را روی جفت سیم دوم اجرا کنید.
اصولا علائمی که در کنار کلید موسیقی بر روی خطوط حامل یا بین آنها قرار می گیرد و میزان تغییر نت ها در طول اجرای کل قطعه را مشخص می کند علائم سرکلید نام دارد. علائم سر کلید همان تغییر دهنده هایی هستند که آنها را با نام های بمل، بکار، سری، دیز و کرون می شناسیم. با این تفاوت که علائم سرکلید در ابتدای نت نویسی قطعه و درکنار کلید میزان نما درج می شوند.

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما