پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش آهنگ دوش دوش

  • انتشار1398/12/21
  • 0 نفر
  • 2239بازدید
آموزش آهنگ دوش دوش

درود به همراهان و دوستان گرامی وبسایت نت به نت و علاقه مندان به یادگیری ساز سه تار. با آموزش آهنگ جاودان دیگری در خدمتتان هستیم. این تصنیف با نام دوش دوش، یکی از تصانیف ماندگار خسرو آواز ایران زمین، محمدرضا شجریان می باشد که در آلبوم آرام جان و در آواز افشاری اجرا گردیده است. شعر این تصنیف را علی اکبر خان شیدا سروده اند. اصولاً علی اکبر شیدا اکثر سروده های خود را در قالب روایتی شیرین بیان می کند که این شعر نیز از این قاعده مستثنی نیست. او از همان ابتدا ذهن مخاطب را درگیر داستان خود می کند. در مطلع شعر می گوید دیشب مه لقایی باوفا، از در وارد شد و...  مخاطب که تا اینجای شعر را شنیده، برای رفع حس کنجکاوی تا انتهای داستان را با شعر همراه می گردد. این از خصیصه های اشعار این شاعر شوریده دل است. شعر به آنجا می رسد که دلداده از حسن جمال یار، آتش به جانش افتاده و برای مهار آتش بر خرمن جانش دست به دامان همان یار می شود و از او طلب یاری میکند.

 

پاسخ به سوالات متداول برای هنرجویان تار و سه تار

 

 

به راستی که تضاد زیبایی را نظاره گریم. در مورد صدای استاد هم که حرفی برای گفتن نمی ماند. شاید بتوان آلبوم آرام جان را به عنوان یک مرجع کامل و بزرگ برای آواز افشاری قلمداد نمود. جا دارد که از همین جا برای سلامتی این داوود زمانه، دست دعا به درگاه باری تعالی بلند کنیم و شفای عاجل ایشان را از او بخواهیم. شما سه تار نوازان عزیز می توانید برای یادگیری این تصنیف زیبا، از طریق همین صفحه اقدام به خرید فایل تصویری آموزشی آن به همراه نت ضمیمه نمایید. مبلغی که پرداخت می کنید، در راستای حفظ و اعتلای راهی که در پیش گرفته ایم هزینه می شود. بی شک زحمتی که استاد اقبال برای مهیا کردن آن کشیده اند، بسیار بیش از این مبلغ ارزش دارد. تارنوازان گرامی نیز می توانند طبق همین درس آموزشی، آن را یاد گرفته و با کمی تمرین منظم آن را اجرا نمایند.

 شاد و پیروز باشید

 

 

آهنگ دوش دوش با صدای استاد محمدرضا شجریان

 

 

 

متن آهنگ دوش دوش

 

 

دوش، دوش، دوش که آن مه لقا، خوش ادا باصفا، باوفا

از برم آمد و بنشست، برده دین و دلم از دست

 

باز، باز، باز مرا سوی خود میکشد، میبرد، میزند

با دو چشم، با دو چشم مست، ابرویش، ابرویش پیوست

 

آتش اندر دلم بر زد جانم ای دل، جانم ای دل

زان رخ همچو آذر زد جانم ای دل، جانم ای دل

سوخت همه خرمنم، یکسره جان و تنم

کشته عشقت منم، ای صنم، بد مکن

بیش از این ظلم بی حد مکن

 

نُت آهنگ «دوش دوش » به همراه ویدئوی آموزشی داخل فایل دانلودی قرار دارد . حجم فایل 103 مگابایت است . فایل به صورت zip میباشد . بعد از دانلود آن را unzip کنید و استفاده کنید . توصیه میکنم هنگام خرید، فیلتر شکن خود را غیرفعال کنید . 

 

قسمتی از درس آهنگ « دوش دوش »

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش آهنگ دوش دوش (دانلود) افزودن به سبد خرید-15,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0