فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

درس اول - تمرین انگشت گذاری روی سیم اول

  • انتشار1397/05/18
  • بازدید
درس اول - تمرین انگشت گذاری روی سیم اول

سلام بر شما همراهان عزیز وبسايت آموزش مجازی موسيقی نت به نت. با یاد و نام خدا درس اول از آموزش قدم به قدم سه تار را آغاز میکنیم. در ابتدا متذکر می‌شوم که قبل از شروع آموزش‌های این قسمت، حتماً ویدیوهای پیش نیاز و معرفی این مجموعه را ببینید تا علاوه بر آموزش بهتر، با تئوری موسيقی، مفاهیم و دروس اولیه برای یادگیری ساز سه تار آشنا شوید. به این نکته دقت کنید که کوک ساز حتما «دو - سل - دو - دو» باشد. پس سیم اول سه تار شما «دو» است. در این ویدیوی آموزشی با پرده‌های «ر - می - فا» آشنا خواهید شد. این درس در پوزیسیون «ر» اجرا می‌شود. با این توضیح که خوب سیم اول ساز ما « دو» است، خوب بعد از دو چه نتی است؟! دقیقاً ... نت «ر» . پس پرده دوم شما «ر» است. همینطور پرده پنجم «می» و پرده ششم «فا».

 

بسته آموزشی ماهور قدم اول برای آموزش سه تار

 

اگر در مورد شناخت پرده‌های ساز مشکل دارید، پیشنهاد میکنم مقاله مربط به شناخت پرده‌های سه تار را مطالعه فرمایید. دقت کنید نت‌هایی که بالای آنها عدد نوشته شده است، آن پرده را با همان انگشت بگیرید. به عنوان مثال بالای نت «ر» عدد 1 قرار دارد، یعنی با انگشت اول پرده «ر» را بگیرید، یا بالای نت «می» عدد 2 قرار دارد، یعنی با انگشت دوم نت «می» را بگیرید و الی آخر... . پیشنهاد میکنم هنگام تماشای ویدیو، کتاب را نیز در مقابلتان باز بگذارید و هرجا برایتان نامفهوم بود، فیلم را موقتاً متوقف کنید و نت‌ها را بررسی نمایید، سپس دوباره ادامه دهید. خوب اکنون صفحه 19 کتاب آموزش سه تار استاد ذوالفنون را باز کنید و فایل ویدیوی آموزشی را پخش کنید.

 

نویسنده: علی اقبال

توجه !

این پست آموزشی رایگان است.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (3)

فاطمه دالوند

تاریخ ارسال :1397/12/07

سلام استاد عزیز،از تلاشتون نهایت سپاس رو دارم انشالله خدا خیرتون بده. جناب اقبال من وقتی پرده رو میگیرم صدای سازم بالا نمیاد .باور بفرمایین زیادم سفت نمیگیرمش .توروخدا راهنمایی کنین ...ممنونم

وبسایت نُت به نُت

سلام . ممنونم از شما . این بستگی به کیفیت ساخت دسته و همچنین جنس پرده ها داره . فقط به انگشت گذاری مربوط نیست

پیمان نریمان زاده

تاریخ ارسال :1399/03/28

واقعا محشر بود چند جلسه بود کار میکردم یاد نمیگرفتم با دیدن یکبار این فیلم کامل کامل یاد گرفتم

وبسایت نُت به نُت

خوشحالیم که آموزش های ما برایتان مفید و مؤثر بوده است. مانا باشید.

معصومه فراهانی

تاریخ ارسال :1401/04/21

خیلی عالی و ساده آموزش دادن

وبسایت نُت به نُت

ممنون از شما. لطفتون مستدام.

سبد خرید 0
تماس با ما