فروشگاه

آواز دشتی - درس چهارم - بیدگانی

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سه تار-آواز دشتی می باشد.
  • انتشار1397/11/27
  • بازدید
آواز دشتی - درس چهارم - بیدگانی

سلام و درود بر شما همراهان عزیز نت به نت وعلاقمندان به ساز سه تار. درس چهارم از بخش «آواز دشتی» در کتاب استاد جلال ذوالفنون گوشه «بیدگانی» نام دارد که در قسمت پایین صفحه 83 کتاب آموزش سه تار استاد جلال ذوالفنون قرار دارد. گوشه بیدکانی (بیدگانی) یا بیدگلی یکی از گوشه های آواز دشتی است. دوستان عزیز دقت داشته باشید که این گوشه میزان ضربی ندارد و اجرای آن به صورت آوازی میباشد. لازم به ذکر است که کاربرد ردیف های آوازی بیشتر در موسیقی فولکور است و لذا معمولاً حال و هوای نواهای محلی را دارند.

برای درک بهتر آموزش این قطعه از ردیف آواز، بهتر است ابتدا چند بار فقط ویدیو را به طور کامل مشاهده کنید و به تمامی توضیحات و تکنیک ها توجه فرمایید. برای هماهنگ شدن بهتر و درک بهتر حال و هوای این گوشه پیشنهاد میکنیم که حتماً فایل صوتی آن را نیز گوش کنید. ناگفته نماند، جهت درک بهتر نت های این گوشه، ویدیوی آموزشی آن را پخش کنید، نگاهتان کاملاً روی نت های کتاب باشد اما گوشتان به صدای ویدیو باشد و همزمان به هر دو توجه نمایید. وقتی خوب نت ها و کشش آنها را متوجه شدید، آن وقت سراغ ساز بروید و آنقدر تمرین کنید که بتوانید بدون نگاه کردن به نت ها آن را به خوبی بنوازید و مسلط شوید.

 

بسته آموزشی آواز دشتی از کتاب استاد جلال ذوالفنون

 

نمیدانم دقت کرده اید یا نه، اما هرچه جلوتر میرویم، آهنگها احساسی تر و زیباتر میشوند و البته وقتی به  درس های آخر دشتی برسیم به قول معروف آنقدر احساسی است که اشک آدم در می آید.

 

 

دوستان عزیز، فایل صوتی و ویدیوی آموزشی داخل فایل دانلودی قرار دارد و حجم فایل 60 مگابایت است. لازم به ذکر است فایل دانلودی به صورت zip میباشد لذا حتماً بعد از دانلود ابتدا آن را unzip کنید و سپس استفاده کنید. توصیه میکنیم هنگام خرید حتماً فیلتر شکن خود را غیر فعال کنید.

 

لطفا قسمتی از ویدیوی درس بیدگانی از آواز دشتی را مشاهده فرمایید

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 30 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما