فروشگاه

مقالات

مقالات

پرودیوسر موسیقی به چه کسی گفته می شود؟

  • انتشار1397/05/06
  • بازدید
پرودیوسر موسیقی به چه کسی گفته می شود؟

پرودیوسر یا تهیه کننده

حتما جاهای گوناگون شنیدید که کلمه "پرودیوسر" به یک آرتیستی اطلاق بشود . « نمونه اش همین برنامه های استعداد یابی که هر سال پخش میشه و داورها را پرودیوسر خطاب می کنند »

کلمه پرودیوسر (Producer) به معنی تولید کننده یا تهیه کننده است . معمولا برای ارائه هر هنری یک تهیه کننده لازم است که تامین کننده سرمایه و هزینه ها برای ارائه آن باشد، مثلا تهیه کننده در یک فیلم سینمایی وظیفه تامین هزینه های تولید یک فیلم را به عهده می گیرد تا فیلم به مرحله نمایش برسد.

 

آموزش سنتور در وب سایت نت به نت

 

در هنر موسیقی دو نوع تهیه کننده (Producer) وجود دارد. یکی تهیه کننده اجرایی و مالی (Executive Producer) و دیگری تهیه کننده موسیقی (Music Producer یا Record Producer) می باشد.

 

 

آموزش سه تار در وبسایت نت به نت

 

تهیه کننده اجرایی غالبا موزیسین نیست و وظیفه برنامه ریزی و تامین هزینه های آلبوم و کنسرت و هماهنگی های لازم را بر عهده دارد . در واقع بیزینس پلن و راهبردهای اجرایی بر عهده تهیه کننده اجرایی یا مالی است . اما "پرودیوسر موسیقی" حتما یک موزیسین است که علم کافی درباره همه مراحل تولید یک موسیقی دارد، یعنی باید در آهنگسازی، ترانه سرایی، تنظیم، ضبط، مراحل میکس سر رشته داشته باشد و نقاط ضعف و قوت یک خواننده را بداند تا برای او مناسبترین موسیقی را تولید کند. بنابراین هر موزیسینی نمی تواند پرودیوسر باشد، چرا که ممکن است علمی در رابطه با مراحل ضبط استودیویی و نهایی کردن اثر نداشته باشد.

پس اگر در رابطه با آرتیستی کلمه پرودیوسر را شنیدید بدانید که او باید با صفر تا صد مراحل تولید یک موسیقی آشنا باشد، چه آهنگسازی، چه تنظیم و چه مراحل ضبط و میکس استودیویی. 
 

تهیه  شده در نت به نت

نظر دهید (برای اعضا)

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما