فروشگاه

دروس دوره متوسطه آموزش سنتور

پکیج های آموزشی

هر آنچه باید در مورد دوره متوسطه آموزش سنتور بدانید

در این بخش  از وب سایت نت به نت تمام پست های آموزشی دوره متوسطه سنتور را مشاهده خواهید کرد. ویدیوهای آموزش سنتور با تدریس استاد رسولیان به صورت هفتگی بارگزاری شده و هنرجویان با یادگیری متد این دوره که بر اساس کتاب شیوه سنتور نوازی پشنگ کامکار است، از پله های موفقیت در نوازندگی یکی یکی بالا می روند.

 

چرا باید قبل از این دوره، حتما دوره مقدماتی را یادبگیریم؟

هر هنرجو که تصمیم به یادگیری یک ساز می گیرد، با گذر زمان و پیشرفت گام به گام خود، به سطوح مختلفی از مهارت نوازندگی می رسد. درست مانند طفلی که در مسیر رشد از سطوح کودکی به نوجوانی، بلوغ و جوانی میرسد. نوازندگی سنتور نیز از این قاعده مستنثی نیست. هنرجو برای یادگیری این ساز اصیل و دلنشین، ابتدا می بایست سطح مقدماتی را با آمادگی کامل به اتمام برساند. شاید بپرسید آیا در پایان دوره مقدماتی آموزش سنتور، هنرجو می تواند هر قطعه ای را بنوازد؟ جواب خیر است. دوره مقدماتی اولین مرحله یادگیری سنتور است و البته مهم ترین. هنرجو اصول اولیه مفاهیم و پارامترهای مقدماتی نوازندگی، شناخت قواعد و دستورات تئوری موسیقی، یادگیری پوزیسیون های صدایی سنتور، آموختن نحوه نت خوانی و آشنایی با تکنیک های سنتور نوازی؛ همه و همه در را در بخش مقدماتی یاد می گیرد. این فاکتورها برای همیشه زیر بنای نوازندگی او را تشکیل می دهند. به همین سبب موفقیت بی چون و چرا در این دوره، از واجب واجبات است. چرا که "خشت اول چون نهد معمار کج/ تا ثریا می رود دیوار کج! "

 

دوره متوسطه آموزش سنتور،گامی برای ارتقای مهارت نوازندگی

هنرجویان اگر خوب تمرین کنند و تکالیف و تمرین هایی که استاد بر آنها مشق می کند را با دل و جان انجام دهند، در پایان این دوره خواهند دید که به پیشرفت شگفت انگیزی در نوازندگی و خوش رقصی با مضراب ها و سیم های سنتور خواهند رسید. دوره متوسطه دیگر مثل دوره مقدماتی نیست که پر از اتود و تمرین های خشک و بی روح باشد. در این دوره هر آنچه که از سطح مقدماتی یاد گرفته اید را به کار خواهید بست و به سراغ انواع درسهای جذاب ملودیک می روید. یادگیری نواختن قطعه همان و یادگیری نوازندگی بی نقص همان.

صبر کنید! با خواندن این کلمات گمان نبرید که دوره متوسطه پایان راه است. خیر! شما می خواهید نوازنده ای حرفه ای شوید. نوازنده ای که وقتی دست به ساز می برد، همه در سکوت، هاج و واج به چیره دستی شما خیره شوند. پس دوره مقدماتی را به خوبی طی کنید. شب دراز است و دروه پیشرفته هم در راه...

ما باشما خواهیم بود در سرتاسر این مسیر سخت اما دل انگیز؛ که "فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا"

سوالات متداول

ما به شما قول می دهیم اگر روزانه حداقل 45 دقیقه برای یادگیری دوره متوسطه زمان بگذارید، کمتر از 9 ماه آن را به پایان می رسانید. دو نکته را البته مد نظر قرار دهید: 1- تمرینات باید منظم و پیوسته باشد و برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. 2- به هیچ عنوان برای پیشبرد کار خود، شتاب نکنید. شتاب در موسیقی و نوازندگی فاکتوری است به شدت مخرب
بببینید عزیزان، شما دوره مقدماتی آموزش سنتور را پشت سر گذاشته اید و تا حدود زیادی در مورد ساختمان و صدای سنتور به شهود و درک رسیده اید. ببینید ساز شما چه می گوید؟ آیا دائم کوک خالی می کند؟ آیا صدای بد و فالش دارد؟ آیا گز میزند؟ آیا طنین مناسب را ندارد؟ اگر جواب شما آری باشد، وقت آن رسیده که با خرید یک ساز خوب، نفس نوازندگی خود را چاق کنید. اما اگر سنتور شما مشکل خاصی ندارد و سیستم یک پارچه خود را حفظ کرده است، نیازی به تعویض آن نخواهید داشت.
آموزش مجازی سنتور در وبسایت نت به نت بر اساس کتاب شیوه سنتور نوازی استاد پشنگ کامکار خواهد بود. کتاب بسیار معتبری است و پر از تمرین های کاربردی و آهنگ های زیبای آموزشی خواهد بود. این کتاب را در همه کتابفروشی های معتبر می توانید تهیه کنید.
سبد خرید 0
تماس با ما