فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

درس شانزدهم دوره متوسطه آموزش تنبک (بخش دوم)

  • انتشار1402/04/22
درس شانزدهم دوره متوسطه آموزش تنبک (بخش دوم)

سلامی دوباره بر شما هنرجویان عزیز. علاقه مندان به یادگیری ساز تنبک و دنبال کنندگان وبسایت نت به نت. درس شانزدهم و به عبارتی آخرین درس ازجلد اول کتاب مقدمات تنبک نوازی اثر استاد مجید حسابی در بخش دوم دوره متوسطه آموزش تنبک را مشاهده می کنید. این درس اختصاص دارد به تمرین های 131 الی 134 از منبع آموزشی شما در این دوره، یعنی جلد اول کتاب مقدمات تنبک نوازی اثر استاد مجید حسابی. مثل دروس گذشته، استاد صادق پور تمرین ها را با شرح کامل نکات به شما آموزش می دهد و برای تسلط بیشتر، یک بار با جابجایی حرکات تم و بک به اجرای آن می پردازد.

 

سخنی با هنرجویان تنبک وبسایت نت به نت

به آخرین درس از جلد اول کتاب رسیدیم. شانزده درس با اتودها و تمرینات کتاب مقدمات تنبک نوازی مجید حسابی همراه بودید. کتابی فوق العاده تاثیر گذار با انواع تکنیک ها، وارم آپ ها و نکات ریز و درشت تنبک نوازی که پس از جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی، به روان شدن و پختگی دست های شما منجر شد. این استمرار در تمرین ها و همت ستودنی شما جای بسی تبریک دارد. باید بدانید که این مرحله تنها یکی از پله های نردبان رسیدن به سطح پیشرفته و نوازندگی حرفه ای با تنبک بود و این راه تا مقصد ادامه خواهد داشت. از یک ماه دیگر ادامه درس ها با جلد دوم این کتاب بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

 

خرید کتاب آموزش تنبک

 

دوستان عزیز، برای آنکه فرصت دوره کردن و مرور همه درس ها در سه دوره گذشته را داشته باشید، تا یک ماه آینده سراغ دروس جدید نخواهیم رفت. هدف از در نظر گرفتن این یک ماه اصلا استراحت و رها کردن کار نیست. آموزش نوازندگی هیچ گاه استراحت را بر نمی تابد. در واقع لغت استراحت برای این فرجه، کمی غلط انداز است. چرا که نوازندگی و یادگیری آن، یک فعالیت جذاب و عاشقانه است. عاشقانه های نوازنده با ساز خود. هیچ عاشقی نمی تواند دست از تمنای معشوق خود به بهانه استراحت بکشد، حتی به صورت موقت و در مدت زمان کوتاه. علاوه بر این مهارت نهفته در عضلات و ذهن، با استمرار و تکرار است که ماندگار می شود. کسی که نزدیک به دو سال با دوره های آموزشی تنبک کار کرده است، به هیچ وجه تمرینات روزانه را رها نمی کند و همیشه خود را در آماده ترین حالت نگه می دارد.

این توقف سه ماهه، کاملا برای خود شماست. بهترین کار در طول این مدت مرور عملی همه درس های گذشته، از سطح مقدماتی تا نقطه کنونی است. هر چند در این مدت، پست های آموزشی متوقف نخواهند شد. ما با تمرینات کاربردی و مطالب و مقالات مهم همراه شما خوهیم بود. همیشه به شاخه های مختلف آموزش تنبک در وبسایت نت به نت سر بزنید. بخش های مختلفی مثل همنوازی تنبک با آهنگ، مقالات آموزشی و تمرینات کاربردی تنبک نوازی و بخش بسیار مهم و جذاب آموزش جمله سازی برای تنبک به صورت صد در صد رایگان در این مجموعه آموزشی در دسترس شما خواهد بود. مطالبی که همیشه برای ثبات آمادگی شما موثر است. محتوای این شاخه ها همواره در حال به روز رسانی است و هر بار با مطالب جدیدی همراه خواهد بود. 

 

سطح سوم دوره متوسطه آموزش تنبک

برای یادگیری هر هنر و مهارتی، سه سطح مجزا در پیش رو داریم. مقدماتی، متوسطه و پیشرفته. دوره مقدماتی به دلیل آنکه همه زیرساخت های نوازندگی بر آن استوار می شود، حساس ترین سطح آموزشی برای هر هنرجویی به شمار می رود. بعد از آن دوره متوسطه است که هنرجو بیشترین کار را برای ارتقای خود باید انجام دهد. آموخته های سطح مقدماتی، در دوره متوسطه بسط و گسترش می یابد و به مهارت تبدیل می شود. به خاطر همین دوره متوسطه همیشه طولانی ترین دوره آموزشی در یادگیری هر ساز به شمار می رود. بعد از آن سطح سوم، یعنی دوره پیشرفته است که هنرجو در آن به تکامل می رسد.

 

خرید پکیج دوره مقدماتی آموزش تنبک

 

تا سطح دوره متوسطه آموزش سنتور در وبسیت نت به نت را تا اواسط آن طی نموده اید. این دوره بر مبنای جلد دوم و سوم کتاب مقدمات تنبک نوازی مجید حسابی ادامه خواهد یافت. دوره هایی که تمرینات پیچیده تر و حرفه ای تر خواهند شد و شما با دنیای جدیدی از اتودهای تنبک نوازی روبرو می شوید. آمادگی کامل شما، پیش شرط ورود به دروس جدید خواهد بود. به همین دلیل فرصتی یک ماهه را برای شما فراهم کرده ایم تا به مرور آنچه که تا به حال یاد گرفته اید بپردازید.

 

در ویدیویی زیر بخشی از آموزش این درس را مشاهده می فرمایید

 

 

سوالات متداول

در زمینه یادگیری تنبک و هر ساز دیگر، ما چیزی به نام استراحت نداریم. در واقع استراحت در نوازندگی، تجدید قوا نیست؛ بلکه توقف است. هر توقفی در این راه می تواند باعث سرد شدن نوازنده شود. هنرجو و نوازنده درست همانند کارهای روتینی مثل غذا خوردن و مسواک زدن، بایستی بخشی از زمان شبانه روز خود را به تمرین اختصاص دهد.
بله، هر سه جلد این کتاب کاربردی به صورت کامل در وبسایت نت به نت توسط استاد امین صادق پور تدریس می گردد.

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما