فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

درس چهارم دوره متوسطه آموزش تنبک (بخش دوم)

  • انتشار1401/12/20
درس چهارم دوره متوسطه آموزش تنبک (بخش دوم)

 سلام. درس چهارم از دوره متوسطه دوم آموزش تنبک اختصاص دارد به تمرین های 58 الی 66 کتاب مقدمات تنبک نوازی مجید حسابی. استاد صادق پور میزان به میزان را بر روی ساز اجرا می کند. همزمان نت هر تمرین در تصاویر درج می شود تا تمرکز شما افزایش یابد. تمرین های امروز برای تقویت دست های شما بسیار مناسب است. در بسیاری از میزان ها شاهد ترکیب نت های چنگ و دولاچنگ در یک ضرب هستیم. این بدان معناست که در یک ضرب از میزان، هنرجو باید به قابلیت اجرای دو نت با کشش مختلف رسیده باشد.

 

شروع دوره مقدماتی آموزش تنبک با تدریس استاد امین صادق پور

 

گاها که به تمرین های فشرده و پیچیده تنبک نوازی می رسیم، هنرجو همزمان با تلاشی که برای در آوردن نت ها و نشاندنش بر روی ساز می کند، به ذهن و عضلات خود فشار می آورد. این فشارها طبیعی است و در واقع روندی عادی از پروسه یادگیری است. اما این امکان وجود دارد که هنگام اجرای قطعات، این فشار باعث به وجود آمدن تیک های عصبی گردد. تیک های عصبی خود را در حالت های گوناگونی نشان می دهد و ترفند بدن برای کم کردن فشار بر روی سیستم عصبی است. در کل در صورت بروز، باید به این تیک ها حواسمان باشد. بایستی کنترل کنیم تا ماندگار نشوند.

هنرجوی گرامی، از درس بعدی نت های سه لاچنگ نیز به کارزار تمرین های تنبک نوازی ورود می کند. برای اینکه از آمادگی کامل برخوردار باشید، درس امروز را زیاد تکرار کنید. هر تمرین را بارها و بارها بنوازید. مخصوصا تمرین شماره 64 که در این زمینه بسیار کاربردی است. با ورود نت های سه لاچنگ فصل جدیدی برای تنبک نوازی شما شروع می شود. فصلی که دست سازی و پختگی عضلات و حرکت سریع انگشتان را در پی خواهد داشت.

 

آموزش تنبک در  وب سایت نت به نت

در ویدیوی زیر قسمتی از این درس را مشاهده می فرمایید

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما