فروشگاه

درس سوم دوره متوسطه آموزش تنبک (بخش دوم)

  • انتشار1401/12/08
درس سوم دوره متوسطه آموزش تنبک (بخش دوم)

سلامی دوباره به هنرجویان ساز تنبک و همراهان وبسایت نت به نت. درس سوم از دومین دوره سطح متوسطه آموزش تنبک را نظاره گر هستید. در این درس استاد امین صادق پور، به آموزش تمرین های 49 الی 57 از کتاب مقدمات تنبک نوازی مجید حسابی می پردازد. تمرین هایی که برای تقویت حرکات اصلی تنبک نوازی بسیار سودمند بوده و از نوع ماهیت و وارم آپ تنبک نوازی به حساب می آید.

 

خرید کتاب های آموزش تنبک از فروشگاه نت به نت

 

چکیده مطلب:

در درس سوم از دومین دوره متوسطه آموزش تنبک، تمرین های 49 الی 57 جلد اول کتاب مقدمات تنبک نوازی مجید حسابی را کار خواهیم کرد. استاد صادق پور میزان به میزان این تمرین ها را تحلیل کرده و بر روی ساز اجرا می کند. تمرین های این درس وارم آپ هایی در جهت تقویت حرکات ریز راست و چپ، بشکن و بک هستند. تکرار این تمرینات، به روان شدن دست هنرجو و هماهنگی آن به ذهن کمک شایانی خواهد کرد.

 

نکات آموزشی درس سوم

- کسر میزان برای این تمرینات دو چهارم است. اکثر میزان ها از نت چنگ تشکیل شده است و هنرجو بایستی در شمارش نت ها دقت ویژه ای را به خرج دهد.

- این تمرین ها را می توان به عنوان وارم آپ هایی سودمند، بارها و بارها تکرار کرد. اثر معجزه واری بر روان شدن دست ها می گذارد.

- هنرجویان گاها به درس های قبلی گریزی بزنند و فقط اکتفا به درس های یک جلسه نکنند.

- کار با مترونوم را فراموش نکنید. تمامی دروس این دوره را همراه با مترونوم اجرا نمایید.

- استفاده از آینه هنگام تمرین و مشاهده رعایت فرم صحیح دست ها، اهمیت فوق العاده ای دارد.

 

وارم آپ در تنبک نوازی چیست؟

ابتدا ببینیم لغت وارم آپ به چه معناست. وارم آپ (warm up) یعنی گرم کردن. وارم آپ به مجموعه ای از تمرینات کوتاه اما کاربردی گفته می شود که برای گرم کردن عضلات پیش از اجرای اصلی به کار می رود. به عبارتی وارم آپ را می توان به نرمش قبل از ورزش تشبیه کرد. در مسابقات ورزشی، همه ورزشکاران دقایقی قبل از شروع مسابقه به انجام حرکات سبک نرمشی می پردازند تا عضلات آنها نرم و دارای بیشترین کارایی شود. در تنبک نوازی نیز وارم آپ همین خصوصیت را دارد. انجام حرکاتی سبک اما نسبتا سریع که می تواند چالاکی دستان نوازنده را در پی داشته باشد. انجام روزانه وارم آپ ها، در ارتقای سطح نوازندگی بسیار اثر بخش است.

 

آموزش تنبک  در وب سایت نت به نت

 

پکیج های آموزش تنبک وبسایت نت به نت

تا کنون دو دوره مقدماتی و متوسطه آموزش تنبک به صورت پکیج درآمده و هنرجویانی که قصد دارند به صورت حرفه ای آموزش ببینند، می توانند از پکیج دوره مقدماتی کار خود را شروع کرده و قدم به قدم در نوازندگی با ساز کوبه ای و اصیل تنبک پیشرفت نمایند. هدف نت به نت آموزش تنبک از سطح مبتدی تا پیشرفته با استفاده از بهترین امکانات فنی و کیفیتی شایسته است. مدرس این مجموعه استاد امین صادق پور از دو فاکتور علم و تجربه برای رسیدن به این مقصود استفاده می کند. ضمن آنکه در کنار این بسته های آموزشی، بخش آموزش همنوازی تنبک با آهنگ نیز ارائه شده است که در آن هنرجویان می توانند به صورت رایگان به یادگیری هنر همنوازی بپردازند. قسمت مقالات آموزشی تنبک نیز بخش مهمی از وبسایت است که در آن  به سوالات و اشکالات متداول هنرجویان، به صورت متن و تصویر پاسخ داده می شود.

 

پکیج جامع دوره مقدماتی آموزش تنبک

 

خرید تنبک از فروشگاه نت به نت

همانطور که می دانید برای خرید ساز تنبک به همه جا و همه کس نمی شود اعتماد کرد. این ساز در انواع کیفیت ها و قیمت های مختلف در بازار موسیقی وجود دارد و هنرجو مبتدی نمی تواند به درستی تناسب قیمت یک ساز با کیفیت آن را تشخیص دهد. در فروشگاه نت به نت برای رفع دغدغه خرید یک تنبک خوب، همواره تعدادی تنبک استاندارد و مطمئن به فروش می رسد. هنرجویان با خیالی آسوده می توانند از این بخش، ساز مورد علاقه خود را تهیه نمایند.

 

خرید تنبک با ضمانت صد در صد از فروشگاه نت به نت

 

سوالات متداول

وارم آپ به معنای گرم کردن عضلات است. برای همه سازها از جمله تنبک؛ تمریناتی سبک اما مکرر برای به حرکت در آوردن اعضای بدن نگارش می شود. تکرار این تمرینات همانند نرمش قبل از ورزش موجب ورزیدگی و آمادگی همیشگی عضلات برای اجراهای سخت و رسمی می شود.
شما می توانید با تهیه پکیج دوره مقدماتی آموزش تنبک به تدریس استاد صادق پور از وبسایت نت به نت، از مرحله صفر شروع به یادگیری تنبک نمایید. در این پکیج تمامی تمرین های کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی، قدم به قدم تدریس شده است.
استفاده از مترونوم ضریب خطای نوازنده تنبک از نواختن روی ریتم و ضرب ها را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. استفاده از مترونوم توصیه موکد می شود اما ضروری نیست.

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

برخی محصولات فروشگاه

همه موارد

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما