فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

درس اول دوره متوسطه آموزش تنبک(بخش دوم)

  • انتشار1401/11/28
  • بازدید
درس اول دوره متوسطه آموزش تنبک(بخش دوم)

سلامی دوباره به بلندای آفتاب و به گرمای خورشید عالم تاب خدمت همراهان گرامی نت به نت و هنرجویان با انگیزه ساز تنبک. خب همان گونه که با شما خوبان عهد بسته بودیم، پله های آموزش تنبک را یکی یکی برای بالا رفتن هنرجویان در نت به نت می سازیم و بی وقفه به مسیر ادامه می دهیم. پله اول، دوره مقدماتی آموزش تنبک بود که شامل تمام تمرین های جلد اول کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی می شد. با پایان آن به سراغ دوره متوسطه اول رفتیم که در آن تمام تمرین ها و اتودهای جلد دوم این کتاب نیز به تدریس استاد صادق پور در آمد و شما آن را یاد گرفتید.

با سپری نمودن دو دوره گذشته، اکنون دیگر شما یک هنرجوی مبتدی نیستید. بلکه یک نوازنده اید، یک نوازنده با سطح متوسط.

 

پکیج دوره مقدماتی آموزش تنبک

پکیج دوره متوسطه اول آموزش تنبک

 

اما راه آموزش تنبک ادامه دارد و امروز با دوره جدیدی کار خود را برای یادگیری ساز اصیل و کامل تنبک ادامه می دهیم.

 

چکیده مطلب:

این پست آموزشی، اولین درس از دوره جدید آموزش تنبک است. این دوره که متوسطه دوم نام دارد بر اساس اتود و تمرین های کتاب مقدمات تنبک نوازی مجید حسابی پیش می رود.

در این درس به مرور حرکات اصلی تنبک نوازی در میزان هایی بر مبنای نت سیاه پرداخته می شود. درس اول شامل 37 تمرین ابتدایی کتاب است که استاد صادق پور بر روی ساز به هنرجویان آموزش می دهد.

 

شروع فاز جدید آموزش تنبک

دوره متوسطه خود شامل چند دوره مجزا می شود. استاد امین صادق پور از همان ابتدا تمامی تدابیر لازم برای رساندن شما به مراحل پیشرفته را اندیشیده است. بسیاری از مراکز آموزشی با کار کردن اتودهایی محدود برای هر دوره، هنرجو را به خیال رسیدن به سطوح پیشرفته رها می کنند. اما در اینجا شما هر مرحله از یادگیری این ساز کوبه ای را به صورت عمیق و حساب شده کار خواهید کرد.

حال که مجموعه دو جلدی کتاب روش نوین آموزش تنبک به پایان رسیده است، کار ما وشما با کتاب دیگری در این زمینه آغاز می شود. نام کتاب، مقدمات تنبک نوازی اثر مجید حسابی است که برای این دوره جلد اول آن را یاد خواهیم گرفت.

 

کتاب مقدمات تنبک نوازی مجید حسابی

برای شروع دوره سوم آموزش تنبک؛ یا به عبارتی متوسطه دوم؛ حتما نیاز دارید که این کتاب را تهیه کنید. کتاب مذکور اثری است از نوازنده و موسیقیدان مطرح کشورمان استاد مجید حسابی. تمرین ها و اتود این کتاب از سطوح پایه شروع می شود و تا مراحل پیشرفته ادامه می یابد. کتاب فوق یک مجموعه سه جلدی است که که فعلا برای این دوره جلد اول آن مورد استفاده قرار می گیرد. کتابی بسیار معتبر در سطح کشور که بسیاری از مدرسین از اتود ناب و هدفدار آن در زمینه آموزش تنبک بهره می جویند. برای تهیه و خرید این کتاب می توانید به فروشگاه نت به نت مراجعه کرده تا در اسرع وقت به دستتان برسد.(به زودی در فروشگاه)

 

کتاب مقدمات تنبک نوازی مجید حسابی

 

درس اول، مروری رگباری بر دروس پایه آموزش تنبک

"ما این همه دوره های آموزشی را کار کردیم، آیا تازه بازگشتیم سر خانه اول؟!"

این اولین سوالی است که حتما در ذهن شما شکل خواهد گرفت که سوالی بدیهی و طبیعی است. خیر عزیزان ما قرار نیست از اول و از سطح پایه، دوباره آموزش تنبک را کار کنیم. اما یک مسئله بسیار ضروری را باید بدانید: شما به عنوان هنرجوی ساز تنبک، به مدت دوسال، دو دوره آموزشی بزرگ و جان دار را پشت سر گذاشتید. هر هفته با یک اتود آموزشی جدید مواجه شدید. اکثر میزان نماها را کار کردید. ریتم های سه چهارم، دو چهارم، انواع شش و هشت، میزان های لنگ، ساده و ترکیبی و... همه و همه را یادگرفتید. اما! اما هیچ گاه دانش و مهارت خود را بازیابی یا اصطلاحا ریکاوری نکرده اید. اگر با همین فرمان بخواهید دوره جدید را شروع کنید، مطمئنا بسیاری از تجربه های پیشین از اکول، فرم دست ها، حرکات اصلی تنبک نوازی، کشش نت ها و ... را در ذهن نخواهید داشت و از آنجا که این موارد پایه تنبک نوازی را شکل می دهد، قطعا با مشکل مواجه خواهید شد.

صفحات نخستین کتاب مجید حسابی، به همین امر اختصاص دارد. یعنی مروری کلی بر آنچه که از پایه تنبک نوازی آموخته اید. همانطور که در این ویدیو مشاهده می کنید،  تمرین 1 تا 37 این کتاب، به سرعت توسط استاد صادق پور برای شما اجرا می شود و همزمان نت های این اتودهای ساده نیز روی تصویر درج می گردد.

 

مروری بر حرکات مختلف تنبک نوازی

 

شاید این 37 تمرین در نگاه اول بسیار برای شما ساده باشد. اما تمرین کردن این درس به مدت یک هفته و روزی حداقل یک ساعت، امری بسیار مهم و ضروری است. درس های نخست دوره دوم متوسطه را می توان بازیابی مهارت های تنبک نوازی نامید. هر چه جلوتر برویم، وارد مباحث جدید و پیچیده تر خواهیم شد. پس این چند درس نخست را کاملا جدی بگیرید.

 

سخن پایانی:

آیا می خواهید نوازنده حرفه ای تنبک شوید؟ برای این کار بایستی کاملا به استاد خود اعتماد کنید. استاد صادق پور برنامه جامعی را برای شما تدارک دیده است که به جرات می توان گفت با ارزش ترین متد آموزشی برای ساز تنبک در سطح کشور است. استاد صادق پور با علم و دانش بالای خود آنچه برای رسیدن به مراحل پیشرفته نیاز دارید را در اختیار شما می گذارد. لازم است در هر درس تک تک نکات آموزشی ایشان را به کار ببندید. مطمئن باشید با متد این استاد کار بلد، به قله های رفیع تنبک نوازی خواهید رسید؛ البته به دو شرط همیشگی پیوستگی در تمرین ها و تلاش مستمر.

 

در ویدیوی زیر قسمتی از این درس را مشاهده بفرمایید

 

سوالات متداول

دوره جدید آموزش تنبک در وبسایت نت به نت، دومین دوره از سطح متوسطه آموزش تنبک خواهد بود که بر اساس اتودهای جلد اول کتاب مقدمات تنبک نوازی اثر مجید حسابی خواهد بود.
پیش نیاز شروع دوره متوسطه دوم، گذراندن دوره مقدماتی و دوره متوسطه اول است که بر اساس جلد اول و دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی است.
اگر می خواهید به سطوح بالای تنبک نوازی برسید، بایستی هر روز تمرین داشته باشید. مدت زمان تمرین هر چه بیشتر باشد، بهتر است. اما نباید آن قدری باشد که منجر به خستگی زیاد شود. میزان حداقلی تمرین روزانه نیز بایستی بین نیم تا یک ساعت باشد.

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 30 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما