فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

دوره متوسطه آموزش سنتور استاد رسولیان-درس چهارم

  • انتشار1401/08/01
  • بازدید
دوره متوسطه آموزش سنتور استاد رسولیان-درس چهارم

سلام عزیزان. درس چهارم از دوره متوسطه آموزش سنتور را مشاهده می فرمایید. این درس به تمرین ششم از کتاب شیوه سنتور نوازی اخنتصاص دارد که مربوط است به مقدمه سرود حماسی سپیده از ساخته های استاد محمد رضا لطفی. در این هفته چند میزان ساده شده از این سرود، آهنگ تمرین شما خواهد بود. استاد رسولیان ابتدا نت خوانی درس را انجام می دهد و با توضیحات کامل، همه نکات مربوط به این تمرین را شرح می دهد. سپس با اجرای درس بر روی سنتور، کلاس آموزشی این هفته نیز به پایان می رسد.

 

آموزش سنتور- مقدمه سرود سپیده- کتاب شیوه سنتور نوازی

سپیده نام یک سرود حماسی است که در سال 1358 توسط محمدرضا لطفی در دستگاه ماهور آهنگ سازی شد. شاعر این آهنگ حماسی مرحوم هوشنگ ابتهاج بوده و نخستین بار با صدای استاد محمدرضا شجریان اجرا گردیده است. چند میزان نخست سرود سپیده توسط استاد کامکار ساده سازی شده و در کتاب شیوه سنتور نوازی به عنوان ششمین تمرین قرار گرفته است. کسر میزان چهار چهارم است و تمپو یا سرعت اجرا نیز عدد 60 می باشد. این درس حاوی چند میزان ساده با ترکیبی از نت های سیاه و سفید است. شما هنرجویان دوره متوسطه آموزش سنتور کار چندان سختی برای یادگیری آن ندارید. البته به این معنا نیست که به ریتم و سرضرب ها دقت نداشته باشید. این تمرین یک دست گرمی فوق العاده است برای جلسات آینده که تمرینات حال و هوایی متفاوت خواهند گرفت و پیشرفته تر و سخت تر خواهند شد.

 

آموزش آهنگ برای سنتور

چنانچه پکیج دوره مقدماتی آموزش سنتور را گذرانده اید، می توانید برای ایجاد پیشرفت و تنوع در کار خود؛ به یادگیری آهنگ بپردازید. در وبسایت نت به نت تعداد زیادی از آهنگ های مختلف و زیبا برای هنرجویان سنتور به صورت رایگان تولید و ارائه شده است. پیشنهاد می کنیم هر از گاهی بین دروس اصلی دوره متوسطه از این آموزش های ناب و کاربردی استفاده کنید. به شاخه آموزش آهنگ برای سنتور در منوی سایت مراجعه کنید و لذت یادگیری نوازندگی آهنگ با ساز را تجربه نمایید.

در ویدیوی زیر، درس چهارم دوره متوسطه سنتور را به رایگان مشاهده کنید

 

توجه !

این پست آموزشی رایگان است.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما