فروشگاه

آموزش تنبک-درس سی و هفتم

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش تنبک-دوره متوسطه می باشد.
  • انتشار1401/05/01
آموزش تنبک-درس سی و هفتم

سلام بر شما هنرجویان ساز تنبک. درس سی و هفتم از دوره متوسطه آموزش مجازی تنبک را ملاحظه می کنید. این درس در صفحات 67 الی 69 جلد دوم کتاب آموزش تنبک مرتضی قاسمی، به نام روش نوین، قرار دارد. استاد صادق پور مدرس تنبک ابتدا درس را برای شما نت خوانی کرده و تمام نکات مربوط به نحوه شماره گذاری و اجرای  آن ها را شرح می دهد. پس از آن با اجرای درس بر روی ساز، آموزش درس امروز را به پایان میرساند.

تمرین های امروز بر مبنای کسر میزان سه هشتم می باشد، که یک میزان ساده سه ضربی است و هر ضرب آن کششی معادل یک نت چنگ دارد. برخی از هنرجویان هنوز دو اصطلاح ضرب و نت را یکسان می دانند.

 

تفاوت ضرب و نت در نوازندگی تنبک

معنی ضرب همان ضربان، پالس یا تپش است. یک میزان سه ضربی از سه بخش مساوی در بازه زمان تشکیل می شود. این سه بخش بر اساس قواعد تئوری موسیقی کاملا با هم برابرند و کشش زمانی یا دیرند یکسانی دارند. اما مسئله نت، مربوط به نحوه اجرای این ضرب ها می باشد. یک بازه مشخص ضربی می تواند نت های متفاوتی برای اجرا داشته باشد اما مجموع ارزش زمانی نت ها نباید از ارزش زمانی ضرب کمتر یا بیشتر باشد. به عنوان مثال در یک میزان سه هشتم، صورت کسر به ما می گوید این میزان از سه قسمت مساوی یا همان ضرب تشکیل شده است. اما مخرج کسر می گوید نت های موجود در هر ضرب باید معادل ارزش زمانی یک نت چنگ باشد (ارزش زمانی چنگ یک هشتم می باشد). پس هر ضرب این میزان می تواند به شکل های گوناگونی اجرا شود به شرط آنکه زمان اجرای هر ضرب با هم برابر باشد.

 

آموزش مجازی تنبک

تمامی نکاتی که ذکر کردیم یک یادآوری بود برای آنچه که در دوره مقدماتی آموزش مجازی تنبک به تدریج یاد گرفتید. این دوره در حال حاضر به صورت پکیج آموزشی تنبک در وبسایت نت به نت قرار دارد.

 

آموزش مجازی تنبک

 

پکیج آموزش تئوری موسیقی

یکی از افتخارات وبسایت نت به نت ارائه پکیج آموزشی تئوری موسیقی است که در قالب یک پکیج جامع و به تدریس خانم مینا صابری، در اختیار هنرجویان قرار دارد. یادگیری مباحث تئوری موسیقی برای آموزش موسیقی سنتی و کلاسیک، باعث رشد چشمگیری در درک، شناخت و پیشرفت علاقه مندان می شود. در این پکیج مباحث سخت و پیچیده تئوری موسیقی با زبانی ساده و قابل فهم برای همه دوستداران موسیقی بیان شده است.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما