فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- بخش دوم کتاب- تکنیکهای سنتور نوازی- قسمت دوم

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش سنتور-دوره مقدماتی می باشد.
  • انتشار1400/12/23
  • بازدید
آموزش سنتور- بخش دوم کتاب- تکنیکهای سنتور نوازی- قسمت دوم

سلامی دوباره به دوستان عزیز، همراهان ما در وبسایت نت به نت و علاقه مندان به یادگیری ساز سنتور. درس پیش رو، آموزش مجازی قسمت دوم از بخش دوم کتاب دستور سنتور استاد پایور در صفحه ۵۳ می باشد که استاد رسولیان مثل همیشه با بیان شیوای خود تمامی نکات مربوط به نت خوانی و اجرای درس بر روی ساز را به شما آموزش می دهد. آشنایی شما با تکنیکهای سنتور نوازی و اصطلاحات و قواعد مربوط به تئوری موسیقی، هدف اصلی این بخش از کتاب است که با یادگیری آن، برای مراحل بعدی یادگیری این ساز آماده خواهید شد. قواعد مختلفی همچون تریل، نت نقطه دار، خطوط اتحاد و اتصال، علامتهای فورته و پیانو و... در دل این دروس، تشریح می گردد.

علامت f و p در خطوط حامل، علائم اختصاری فورته و پیانو هستند. این دو علامت حالت نواختن یک نت را مشخص می کنند. هر دو مربوط به بحث شدت یا نوانس در تئوری موسیقی محسوب می شوند. وقتی علامت فورته روی نت بود، آن نت می بایست قوی و محکم نواخته شود و علامت پیانو هم بر عکس این قضیه را به ما می گوید. یعنی نت مذکور میبایست ضعیف و آرام به صدا در بیاید.

یکی دیگر از علائمی که در این بخش از کتاب با آنها زیاد سر و کار داریم، علائم تغییر دهنده یا عرضی هستند که البته قبلا هم با آنها آشنا شده ایم. علامتهایی مثل بمل، دیز، سری، کرن و بکار. هر کدام از این علائم صدای نت را به اندازه ربع یا نیم پرده زیر و بم می کند. اگر در وبسایت نت به نت عبارت "آشنایی با علائم تغییر دهنده در موسیقی" را سرچ کنید، مقاله ای را خواهید دید که به صورت مبسوط و کامل تمامی این علائم را درآن شرح داده است.

منتظر قسمت های بعدی باشید.

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 30 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما