فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- بخش دوم کتاب- تکنیکهای سنتور نوازی- قسمت اول

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سنتور-دوره مقدماتی می باشد.
  • انتشار1400/12/12
آموزش سنتور- بخش دوم کتاب- تکنیکهای سنتور نوازی- قسمت اول

 

هنرجویان عزیز سلام. اولین قسمت از بخش دوم کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور را ملاحظه می فرمایید. همانطور که دیدید، در درس قبلی با یک سری از دستورات و علائم تئوری موسیقی که در سنتور نوازی با آنها سر و کار خواهید داشت، آشنا شدید و استاد رسولیان به صورت تئوری آنها را برای شما شرح داد. حال نوبت به اجرای عملی تمرینات بخش دوم کتاب می رسد. تمام این قواعد و دستورات در این تمرین ها به مرحله اجرا می رسد. در کل هدف استاد پایور از بخش دوم کتاب را می توان دو عامل آشنایی با تکنیکها و علائم و همچنین تقویت مهارت هنرجو در مضراب زدن ریز دانست.

 

شروه دوره آموزش تئوری موسیقی

 

به هر حال شما قصد ندارید در مرحله مبتدی بمانید. برای حرفه ای شدن باید از این دروازه ها عبور کنید. یک زمانی خواهد رسید که شما نیز مانند اساتید حرفه ای بتوانید با سرعتی زیاد و باورنکردنی هر اتودی را اجرا کنید. سنتور در اصل یک ساز سرعتی است و اگر به مضراب زدن اساتید بزرگ این ساز نگاه کنیم، گاه چشممان در برابر سرعت مضراب زدن آنها عقب افتاده و باز می ماند. اما نکته حائز اهمیت، نوازندگی صحیح در عین اجرای سرعتی است. سه پوزیسیون در برابر شماست که هر کدام شامل ۹ دسته سیم می گردد. دو مضراب در دست دارید و باید بتوانید مثلا یک قطعه چهارمضراب را سریع و بی نقص بنوارید. همین تمرین هاست که شما را به این اهداف می رساند. قرار نیست یادگیری ساز ظریفی مثل سنتور، یا کلا هر سازی آسان باشد. نوازنده پیانو نیز سالها تمرین کرده که اینگونه ده انگشت خود را به صورت هماهنگ و با سرعت زیاد بر کلاویه های مورد نظر می نشاند.

در این بخش از کتاب وقت آن رسیده با انواع تکنیک ها، ریزها، درّاب ها آشنا شده و بتوانید آنها را اجرا کنید. کتاب دستور سنتور که کتاب دوره مقدماتی آموزش سنتور است یک دوره جدید برای یادگیری این ساز خواهد بود که پر از نکات و تکنیک ها است. پس با دقت و تمرکز این بخش از کتاب را کار کرده تا ذهن و دستان شما برای شروع ماراتن جدید از هر حیث آماده باشد.

 

آموزش سنتور در وب سایت نت به نت

 

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

برخی محصولات فروشگاه

همه موارد

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما