فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس بیست و دوم- تمرینهای صفحه ۱۴ و ۱۵ جلد دوم کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش تنبک-دوره متوسطه می باشد.
  • انتشار1400/11/02
آموزش تنبک- درس بیست و دوم- تمرینهای صفحه ۱۴ و ۱۵ جلد دوم کتاب

 

با عرض سلام خدمت شما دوستداران موسیقی. همراهان وبسایت نت به نت و هنرجویان علاقه مند به یادگیری ساز تنبک. درس بیست و دوم دوره متوسطه آموزش مجازی تنبک در وبسایت نت به نت را مشاهده می کنید. این درس که بنا به صلاحدید استاد صادق پور در این زمان به آن رجوع می شود در صفحات ۱۴ و ۱۵ جلد دوم روش نوین آموزش تنبک قرار دارد و به شما چهار حرکت جدید در تنبک نوازی می آموزد.

 

آموزش تنبک در وب سایت نت به نت

 

در این جلسه چهار حرکت جدید در تنبک نوازی به آموخته های شما اضافه خواهد شد. قبلا به دلیل اینکه با ریتم های مختلف شش و هشت آشنایی کامل پیدا کنید، استاد صادق پور این درس را موکول به این زمان کردند. و اما این چهار حرکتی که استاد به صورت کامل و با کادر بسته دوربین بر روی دستهایشان به شما یاد میدهد را مختصرا در زیر شرح می دهیم.

 

حرکت هشت مثبت (+۸) در تنبک نوازی:

این حرکت مخصوص دست راست است. بدین صورت که انگشت شصت در جایگاه ساعت یازده روی تنبک قرار می گیرد و با سه بند از انگشت بک (انگشت دوم) بر روی پوست ضربه خواهیم زد. در این حالت، بند اول انگشت شست به عنوان تکیه گاه خواهد بود و به هیچ وجه از جایگاه خود نباید خارج شود.

 

حرکت هفت مثبت (+۷) در تنبک نوازی:

مخصوص دست چپ می باشد. این حرکت بسیار مشابه با حرکت هفت کمان است با این تفاوت که در حرکت هفت کمان، ۴ انگشت به پوست ضربه میزد ولی در حرکت هفت مثبت فقط با انگشت دوم یا بک این عمل انجام می گیرد و از لحاظ جای فرود، کمی جلوتر ضربه خواهد زد. در این حرکت تکیه گاه، مچ دست چپ خواهد بود و ضربه هم با هر سه بند از انگشت بک انجام میگیرد.

 

حرکت هشت منفی (-۸) در تنبک نوازی:

حرکتی است مخصوص دست راست. سر انگشت شست روی ساعت ده قرار می گیرد و با بند اول انگشت بک بر لبه ساز تنبک ضربه خواهیم زد.

 

حرکت هفت منفی (-۷) در تنبک نوازی:

این حرکت با دست چپ انجام می گیرد. مچ دست باید کامل چسبیده روی تنبک باشد و با شکستگی رو به بالای مچ، بند اول انگشت بک را روی لبه تنبک فرود می آوریم.

 

تمام حرکات فوق برای افراد چپ دست، برعکس خواهد بود.

 

دوستان دقت داشته باشید که در این فیلم آموزشی تنبک، به صورت واضح این حرکات توسط استاد نمایش داده می شود. خوب ببینید و خوب تمرین کنید. تمرین های این درس ریتم دو چهارم دارد. مثل درسهای قبلی نیستند که مناسب اجرا در جمع باشند، بلکه سر مشق یا اتودی برای یادگیری چهار حرکت مذکور هستند. امیدواریم در اجرای این تمرین ها موفق باشید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما