فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تار- درس بیست و پنجم

  • انتشار1400/10/25
آموزش تار- درس بیست و پنجم

 

پیش درآمد مقدماتی ماهور از استاد خالقی

هنرجویان عزیز ساز تار و همراهان گرانقدر وبسایت نت به نت سلام. در این ویدیو بیست و پنجمین درس از آموزش تار به شیوه استاد اقبال را مشاهده می فرمایید. درس امروز مربوط به ادامه کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار، دفتر اول هنرستان می باشد که تمرین شماره ۵۷ را شامل می گردد. نام درس پیش درآمد مقدماتی ماهور است و زنده یاد استاد روح الله خالقی آن را ساخته اند. استاد اقبال مثل همیشه نت ها را برای شما تحلیل نموده و بعد از آن کل درس را به همراه ساز به شما آموزش می دهد.

پیش درآمد به فرمی از موسیقی دستگاهی ایران می گویند که معمولا به صورت گروهی و قبل از شروع دستگاه اجرا می شوند. می توان پیش درمد را یک معرفی نامه اجمالی از آنچه که گروه موسیقی قرار است اجرا کند، بر شمرد که ذهن مخاطب را برای آنچه که قرار است بشنود آماده نماید. تندا یا تمپوی آهسته ای دارد و مدهای مهم دستگاه را نمایان می نماید. به دلیل آنکه قبل از درآمد اجرا میشود به آن پیش درآمد می گویند.

درس امروز ریتم دو چهارم دارد و از لحاظ فنی درس بسیار مهم و کار آمدی به حساب می آید؛ چرا که از انواع نتها با کشش های مختلف در آن استفاده شده و از لحاظ آشنایی با نت خوانی و علائم دستوری چیزی کم ندارد.

 

پایان دوره مقدماتی و شروع دوره متوسطه آموزش تار

دوستان عزیز، از همان قسمت اول گفتیم درس های کتاب طبق متد استاد اقبال دسته بندی شده و ایشان بنا به تجربه خود و اهمیت دروس، تمرین های کتاب را به ترتیب تدریس می کنند. بیست و پنجمین درس از آموزش مجازی تار وبسایت نت به نت، آخرین درس از مرحله یا دوره مقدماتی آموزش این ساز خواهد بود و از درس بعدی شما وارد مرحله جدیدی با سطح متوسطه خواهید شد. ضمن تبریک برای عملکرد خوب شما، از همراهی‌تان تا به اینجای کار سپاسگزاریم. تمام دروس دوره مقدماتی با کیفیتی عالی در اختیار شما خوبان قرار گرفت. امید است با همین پشتکار و تلاش در ادامه این مسیر، به سوی حرفه ای شدن گام بردارید. ما همراه شما خواهیم بود.

 

همراهان عزیز فایل آموزش این درس را می توانید از قسمت زیر خریداری کرده و پس از خروج از زیپ از آن استفاده نمایید. لازم به ذکر است خرید پکیج دوره مقدماتی تار نسبت به خرید تکی دروس 50 در صدر ارزان تر است.

 

پکیج دوره مقدماتی آموزش تار

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما