فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس نوزدهم- تمرینهای صفحه 37 جلد دوم کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش تنبک-دوره متوسطه می باشد.
  • انتشار1400/09/29
آموزش تنبک- درس نوزدهم- تمرینهای صفحه 37 جلد دوم کتاب

 

سلامی دوباره بر شما همراهان وبسایت نت به نت و هنرجویان ساز اصیل و ریشه دار تنبک. درس نوزدهم از دوره متوسطه آموزش مجازی تنبک وبسایت نت به نت را مشاهده میفرمایید. این درس در صفحه 37 کتاب روش نوین آموزش تنبک استاد مرتضی قاسمی، جلد دوم قرار دارد و با ضرب آهنگ شش هشتم تنظیم شده است. استاد امین صادق پور ابتدا به خوانش و تحلیل نت ها و سپس اجرای درس بر روی ساز می پردازد. نکات مهمی که حتما باید آنها را مورد توجه خود قرار دهید. برخی از نکات مهم مربوط به میزان ها و نت خوانی این درس را در زیر شرح می دهیم، اما حتما میبایست اینها را از زبان خود استاد بشنوید.
 

آموزش تنبک در وب سایت نت به نت

 

نکات آموزشی درس نوزدهم آموزش تنبک

هر گاه دو نت همجنس ریز به صورت متوالی و پشت سر هم قرار بگیرند، آخرین ریز نت مبدا اجرا نمی گردد. در این درس نت ریز ما نت سیاه خواهد بود. گفتیم که سیاه ریز معادل چهار نت چنگ خواهد بود و نت سیاه ریز نقطه دار، معادل پنج نت چنگ. پس در میزان اول که دو نت سیاه ریز نقطه دار پشت سر هم هستند، ضرب پنجم اجرا نمی شود و بعد از ضرب چهارم مستقیم سراغ نت ریز بعدی می رویم. این قانون همیشه برای تنبک نوازی برقرار است مگر اینکه بین این دو نت خط اتحاد آمده باشد. در این صورت نت ریز مبدا باید به صورت کامل اجرا گردد.

کاربرد علامت آکسان را هم قبلا آموخته اید. برای یاد آوری عرض کنیم که آکسان به معنای تشدید یا شدت ضربه است و نت مربوطه بایستی با تاکید بیشتری نواخته شود. مجموع رعایت این نکات هست که سطوح مختلف مهارت یک نوازنده را نشان می دهد.

یادتان نرود که فرم صحیح دستها و در برگرفتن ساز، نحوه نشستن و فاصله با تکیه گاه را همواره رعایت نمایید. شما کم کم در حال حرفه ای شدن هستید پس دیگر نباید در موارد ابتدایی و پیش نیازهای تنبک نوازی هیچ گونه مشکلی داشته باشید. موفق باشید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما