سایت آموزشی موسیقی نت به نت

فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس هفدهم- تمرینهای صفحه 35 جلد دوم کتاب

  • انتشار1400/09/09
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش تنبک- درس هفدهم- تمرینهای صفحه 35 جلد دوم کتاب

 

سلام بر همراهان وبسایت نت به نت و هنرجویان ساز تنبک. با یکی دیگر از دروس آموزش مجازی ساز تنبک در خدمت شما هستیم. هفدهمین درس از جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی را مشاهده می کنید. تمرین های این درس در صفحه 35 کتاب واقع است و استاد امین صادق پور مثل گذشته ابتدا به خوانش و تحلیل نت ها و سپس اجرای آن بر روی ساز می پردازد.

همانطور که می بینید ریتم این درس شش هشتم ساده است. قبلا این کسر میزان ها را کار کرده اید و با توجه به معلومات پیشین خود، مشکل خاصی در یادگیری این درس نخواهید داشت. البته از آنجا که میزان های شش و هشت بابا کرم را هم قبلا کار کرده اید، شاید ذهن شما هنوز عادت به اجرای بابا کرم داشته باشد، لذا دقت و تمرکز کافی برای تفکیک این دو را داشته باشید.

اجرای کامل و صحیح درس امروز حال و هوای دلپذیری دارد، همه حرکات تنبک نوازی(حرکات پنجگانه تنبک نوازی) در آن به کار رفته است. ضربات ممتد یا ریز به دقت تمرین شود. نت های این حرکات با یک کمان بر روی آنها، در خطوط حامل مشخص گردیده است. دقت داشته باشید به انتهای هر خط از تمرین که رسیدید، باید بتوانید بدون مکث و اصطلاحا سکته در کار، به تکرار آن خط بپردازید یا آن را به خط بعدی وصل کنید. اجرای شما باید به گونه ای باشد که پیوستگی کامل را داشته باشد. پس وصل خطوط به یکدیگر در هنگام اجرا از اهمیت فوق العاده ای برخوردار خواهد بود.

فرم صحیح دستها و نحوه در بر گرفتن ساز را همیشه رعایت کنید. این مسئله همیشه در اولویت تنبک نوازی شما قرار دا‌شته باشد. حیف است اگر به خاطر غفلت از این مورد ساده، در آینده که به اتودهای پیچیده تر رسیدیم، در اجرا با مشکل مواجه شوید.

درس را یک بار به طور کامل مشاهده فرمایید، سپس ساز خود را بر داشته و همزمان با پخش مجدد این ویدیوی آموزشی به تمرین آن بپردازید.

 

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش تنبک- درس هفدهم- تمرینهای صفحه 35 جلد دوم کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0