سایت آموزشی موسیقی نت به نت

فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس سی و یکم- تمرینهای صفحه 43 کتاب

  • انتشار1400/08/25
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش سنتور- درس سی و یکم- تمرینهای صفحه 43 کتاب

 

درود بر شما همراهان وبسایت نت به نت و هنرجویان پر تلاش ساز سنتور. به درس سی و یکم از آموزش مجازی سنتور توسط استاد مصطفی رسولیان، نوازنده با تجربه این ساز رسیدیم. این درس که نت های آن در صفحه 43 کتاب دستور سنتور استاد پایور قرار دارد، قطعه ای‌ست تحت عنوان جغتائی در دستگاه سه گاه. همانطور که در ویدیوی آموزشی مشاهده خواهید کرد، استاد ابتدا به خوانش و توضیحات مربوط به نتها، و سپس اجرای آن بر روی ساز می پردازد.

جغتائی یک نوع زبان رسمی شایع در بخش های مرکزی آسیا بوده و ترک تبارهای این ناحیه برای قرنها با این زبان تکلم می کردند. این زبان تا دویست سال پیش هم استفاده می شده اما با تغییرات و تحولات مرزهای جغرافیایی و تصرفات و فتوحات، کم کم این زبان به انقراض کامل رسید. در کشور ما نیز زمانی در بخشهایی از خراسان و سیستان از زبان جغتائی به عنوان زبان اصلی استفاده میکردند.

ریتم این درس دو چهارم است، درس ساده و روانی است. هر میزان دارای دو نت چنگ می باشد و تا به آخر اینگونه است. موردی که باید به آن توجه داشته باشید، الگوی مضراب گذاری است که در این قطعه راست راست چپ چپ می باشد.

 

آیا باید نت درسها را حفظ کنیم؟

یکی از سوالات هنرجویان که همواره از ما میپرسند این سوال است. ببینید عزیزان، شما لازم نیست نت درسهایی که سه ماه پیش حفظ کرده اید را در خاطر نگهدارید. عملا چنین کاری هم ممکن نیست. ولی درسی که در حال حاضر با آن کار می کنید را حتما باید بتوانید از حفظ بزنید. و تا این امر محقق نشود نباید به سراغ درس بعدی بروید.

شما فرض کنید در کلاس حضوری هستید. استادتان این درس را امروز به شما یاد داده، و از شما میخواهد هفته آینده عینا همین درس را بدون نگاه به نت و به صورت کامل بنوازید. آموزش مجازی هم همین است. شما باید به نواختن کامل درس بدون نگاه کردن به نت مسلط شوید، تا جواز رفتن به درس بعدی را به دست بیاورید. حال فرض کنید یک ماه دیگر میخواهید به این درس رجوع کنید، آن موقع دیگر می توانید از روی نت بزنید. پس هر درس در زمان یادگیری را باید به طور کامل بیاموزید تا بتوانید یک دور آن را بدون نقص اجرا نمایید.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش سنتور- درس سی و یکم- تمرینهای صفحه 43 کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0