سایت آموزشی موسیقی نت به نت

فروشگاه

آموزش تار- درس بیست و چهارم

  • انتشار1400/08/22
  • 0 نفر
  • 399بازدید
آموزش تار- درس بیست و چهارم

 

سلامی دوباره به شما عزیزان، همراهان گرامی وبسایت نت به نت و هنرجویان سخت کوش ساز تار. درس بیست و چهارم آموزش مجازی تار به روش استاد اقبال، خطوط تمرینی 55 و 56 کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار را در بر می گیرد. میزان های این دو تمرین ضرب آهنگ شش هشتم دارند، با این تفاوت که سر کیلد تمرین 55 سی بمل و برای تمرین 56 فا دیز می باشد. علی اقبال درست مثل بیست و سه قسمت گذشته ابتدا نت ها را برای شما تحلیل و سپس کل تمرین را بر روی ساز اجرا می نماید. نام تمرین اول آهنگی در رِ کوچک و تمرین دوم آهنگی در می کوچک و هر دو از ساخته های استاد روح‌الله خالقی می باشد.

شما عزیزان برای این درس می بایست دقت ویژه ای به انگشت گذاری ها داشته باشید. روی نتها شماه های انگشت ها درج شده و باید دقیقا طبق الگوی پیش بینی شده کار کنید تا نظم انگشت گذاری بر ذهن شما بنشیند. الگوی مضراب هم دقیقا بایستی مو به مو اجرا گردد. به چپ و راست هایی که بر روی خطوط حامل درج شده دقت وافری داشته باشید.

خوشحال و خرسندیم از اینکه آموزش های مجازی ما رضایت شما عزیزان را در پی داشته و پیام های پر مهرتان موجب انگیزه مضاعف ما در این مسیر می گردد. تیم نت به نت همواره نهایت سعی خود را به کار می گیرد تا کیفیت آموزشها چه از نظر فنی و چه از لحاظ سطح سمعی و بصری در خور شان هنر آموزان این سرزمین باشد.

آموزش مجازی تار در این وبسایت تا به ثمر نشستن هنر نوازندگی شما عزیزان بر قرار خواهد بود. البته این ارتباط باید دو سویه باشد و شما نیز به رعایت نکاتی که استاد هر هفته در مورد نوازندگی صحیح برای شما بیان می کند مقید باشید. به عنوان مثال وقتی استاد از اهمیت استایل صحیح نوازنده هنگام نوازندگی می گوید، این تاکید برای زیبایی نیست. رعایت تمام نکات ریز و درشت است که در مجموع یک نوازنده حرفه ای می سازد. مضراب را با صلابت بزنید، با روحیه بالا ساز را در بر بگیرید و به سوی موفقیت حمله کنید. یک نوازنده حرفه ای حتما باید از روحیه و اعتماد به نفس حرفه ای نیز برخوردار باشد. با آرزوی موفقیت برای شما.

 

برای مشاهده درس بعدی روی این لینک کلیک کنید

 

 

 

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0