فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس بیست و نهم- تمرینهای صفحه 41 کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سنتور-دوره مقدماتی می باشد.
  • انتشار1400/08/07
آموزش سنتور- درس بیست و نهم- تمرینهای صفحه 41 کتاب

 

سلام بر دوستان و همراهان ما در وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت و هنرجویان ساز دل انگیز سنتور. به بیست و نهمین درس از آموزش سنتور رسیدیم. تمرین های این درس در صفحه 41 کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور قرار دارد و مثل همیشه، استاد رسولیان ابتدا به خوانش و تحلیل نت ها و سپس اجرای آن بر روی ساز می پردازد.

کسر میزان درس دو چهارم است و در نگاه اول درس بسیار ساده ای به نظر میرسد. اما باید حواسمان را جمع کنیم که این سادگی گول زننده نباشد، چرا که نکته خیلی مهمی را دل خود جای داده است. این نکته مهم حفظ جایگاه دست ها در هنگام مضراب گذاری است. چپ و راست های مختلط که هدف طراح تمرین یعنی استاد پایور، هماهنگی ذهن شما در مضراب گذاری های نامرتب با دستهای شما بوده است. بیشتر عادت ما بر این بوده که مضراب ها به صورت چپ و راست های متوالی باشد. اما این درس سعی در به هم زدن این عادت دارد. عدم وابستگی به عادتهاست که موجب پیشرفت در هر زمینه ای می گردد. وگرنه بر سر یک عادت، همیشه در جا خواهیم زد.

 

دردسری به اسم ساز غیر استاندارد

ساز باید استاندارد باشد. هنرجو برای آنکه اعصاب آرامی داشته باشد، می بایست از سازهای غیر استاندارد پرهیز کند. یک ساز نامناسب با تغییرات کوچک دما دائما کوک خالی می کند. یا صدای نامناسبی می دهد. هیچ چیز مثل یک ساز بی کیفیت، نمی تواند با روح و روان نوازنده بازی کند.

همانطور که در ابتدای این ویدیو مشاهده می کنید، استاد رسولیان این نکته را متذکر می شود. راه حل خرید یک سنتور مناسب برای هنرجویان مبتدی که شناختی نسبت به کیفیت یک ساز و قدرت تشخیص ساز خوب از بد را ندارند، این است که از استاد خود مشورت بگیرند.

ما در فروشگاه وبسایت نت به نت همواره تعداد محدودی ساز سنتور می آوریم. این سازها را ابتدا به استاد رسولیان نشان می دهیم. ایشان بعد از بررسی دقیق یا ساز را تایید می کند، که در این صورت وارد فروشگاهمان میشود؛ یا کیفیت آن را تایید نمی کند، که در اینصورت بلافاصله آن را مرجوع می کنیم. پس در فروشگاه نت به نت هر سنتوری که می بینید به تایید کامل ایشان رسیده و ساز بی کیفیت در آنجا نخواهید یافت. چنانچه مایل به دیدن و یا خرید ساز سنتور بودید می توانید از فروشگاه اینترنتی ما دیدن کنید. لینک زیر شما را مستقیما به قسمت فروش سنتور فروشگاه نت به نت هدایت می کند.

 

خرید ساز سنتور استاندارد از فروشگاه نت به نت

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما