فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس بیست و هشتم- تمرینهای صفحه ۴۰ کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سنتور-دوره مقدماتی می باشد.
  • انتشار1400/07/25
  • بازدید
آموزش سنتور- درس بیست و هشتم- تمرینهای صفحه ۴۰ کتاب

 

با سلامی دوباره خدمت شما همراهان عزیز وبسایت نت به نت و هنرجویان علاقه مند به یادگیری مجازی ساز دلنشین سنتور. استاد رسولیان به همراه دخترشان عسل درس بیست و هشتم از کتاب دستور سنتور استاد پایور را برای شما تدریس می کند. این درس زرد قطعه ای زیبا و ماندگار از استاد ابوالحسن صبا با نام زرد ملیجه می باشد که نت های  آن در صفحه ۴۰ کتاب آموزشی قرار دارد.

ملیجه یک نوع گنجشک زرد کوچک در جنگلهای دیلمان استان گیلان می باشد. بالهای این پرنده هنگام پرواز طنین بسیار ظریف و لطیفی را ایجاد می کند. استاد صبا تقریبا یک قرن پیش وقتی به درخواست هنردوستان استان گیلان، آکادمی موسیقی خود را در آنجا ایجاد می کند، با الهام از صدای بال زدن این گنجشک قطعه زرد ملیجه را ساخت که از قضا به معروف ترین و شناخته شده ترین اثر این استاد جاوید نام  بدل شد.

تمام نکات موجود در حامل ها توسط استاد رسولیان به صورت کامل برای شما حلاجی می گردد. مثلا اینکه هنگام تعویض پوزوسیون های سنتور، نباید مکثی بین مضراب گذاری ایجاد شود. آن مکث می تواند خود یک نت سکوت به میزان اضافه کند و معادله میزان و در نتیجه صحت ملودی را به چالش ببرد. مورد بعدی آکسان ها در حامل هاست که رعایت آن به زیباتر شدن قطعه کمک می کند. هر جا علامت آکسان را دیدید، باید نت مذکور را با تاکید و قدرت بیشتری مضراب بزنید. خط اتصال نیز در نتهای سنتور به نوازنده می گوید که نت دومی که با دست چپ نواخته میشود، باید کم صدا تر از نت مرجع باشد.

استاد رسولیان نکاتی رو هم در مورد رعایت فرم صحیح مچ ها هنگام سنتور نوازی به شما یادآوری می کند. در پیش نیازهایی که قبل از دوره مقدماتی در وبسایت نت به نت برای ساز سنتور منتشر شده، شیوه صحیح مضراب گذاری و فرم صحیح نشستن و گرفتن مضراب به صورت تصویری و به صورت کامل آموزش داده شده است.

قدم به قدم با آموزش مجازی سنتور همراه شما خوبان هستیم. خوب این درس را تمرین کنید و منتظر انتشار درس بعدی آموزش مجازی سنتور در هفته آینده باشید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 30 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما