سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش تار- درس بیست و سوم - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

آموزش تار- درس بیست و سوم

  • انتشار1400/07/12
  • 0 نفر
  • 250بازدید
آموزش تار- درس بیست و سوم

 

درودی به بلندای هنر بر شما خوبان، علاقه مندان به آموزش مجازی تار و همراهان گرامی ما در وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت. درس بیست و سوم از آموزش مجازی ساز تار به روش استاد علی اقبال را مشاهده میفرمایید. این درس شامل دو تمرین بسیار حساب شده و کاربردی از کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار است. تمرین های ۵۳ و ۵۴ که توسط استاد ابتدا نت خوانی شده و سپس بر روی ساز آموزش داده می شود. اهمیت درس امروز به خاطر تحرک زیاد انگشتان بر روی دسته تار است. چالاکی دست نوازنده به مجموعه ای از مهارت ها بر می گردد که در این درس تقویت پرش انگشتان به خوبی نهادینه شده است. کسر میزان، نسبت دو چهارم را نشان میدهد. پس دو نت سیاه در یک میزان یا معادل آن را می بایست شاهد باشیم. قبلا گفتیم نت نقطه دار در خطوط حامل، یعنی اینکه به اندازه نصف کشش آن نت به ارزش زمانی یا دیرند آن اضافه می شود. مثلا در میزان اول، یک نت چنگ نقطه دار آمده که طبق این فرمول نیم واحد اضافی معادل یک نت دولاچنگ به بار زمانی آن تعلق می گیرد. حال اگر ارزش زمانی نتهای این میزان را بشماریم، به همان نسبت دو چهارم میرسیم (یک چنگ نقطه دار، یک دولاچنگ و دو نت چنگ).

دقت به علامتهای عرضی موسیقی نیز اهمیت بالایی دارد. علامت بمل یعنی آن نت بایستی نیم پرده بم تر اجرا گردد. علامت بکار نیز نت های تغییر یافته را به حالت اول بر می گرداند. برای مشاهده مقاله آشنایی با علائم تغییر دهنده در موسیقی، می توانید به قسمت مقالات وبسایت نت به نت مراجعه کنید و یا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

آشنایی با علائم تغییر دهنده در موسیقی

 

علی اقبال در این ویدیو در مورد آموزش خصوصی تار و سه تار نیز می گوید. شما عزیزان چنانچه تمایل به شرکت در این کلاس ها را دارید، به قسمت اخبار وبسایت ما (مای نوعی، وگرنه وبسایت نت به نت متعلق به شماست) مراجعه کنید، در آنجا نحوه شرکت در این کلاسها، و شرایط و مراحل ثبت نام به صورت کامل برای شما مشخص گردیده است.

موفق و سربلند باشید.

 

برای مشاهده درس بعدی روی این لینک کلیک کنید

 

 

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0