فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تار- درس بیست و سوم

  • انتشار1400/07/12
  • بازدید
آموزش تار- درس بیست و سوم

 

درودی به بلندای هنر بر شما خوبان، علاقه مندان به آموزش مجازی تار و همراهان گرامی ما در وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت. درس بیست و سوم از آموزش مجازی ساز تار به روش استاد علی اقبال را مشاهده میفرمایید. این درس شامل دو تمرین بسیار حساب شده و کاربردی از کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار است. تمرین های ۵۳ و ۵۴ که توسط استاد ابتدا نت خوانی شده و سپس بر روی ساز آموزش داده می شود. اهمیت درس امروز به خاطر تحرک زیاد انگشتان بر روی دسته تار است. چالاکی دست نوازنده به مجموعه ای از مهارت ها بر می گردد که در این درس تقویت پرش انگشتان به خوبی نهادینه شده است. کسر میزان، نسبت دو چهارم را نشان میدهد. پس دو نت سیاه در یک میزان یا معادل آن را می بایست شاهد باشیم. قبلا گفتیم نت نقطه دار در خطوط حامل، یعنی اینکه به اندازه نصف کشش آن نت به ارزش زمانی یا دیرند آن اضافه می شود. مثلا در میزان اول، یک نت چنگ نقطه دار آمده که طبق این فرمول نیم واحد اضافی معادل یک نت دولاچنگ به بار زمانی آن تعلق می گیرد. حال اگر ارزش زمانی نتهای این میزان را بشماریم، به همان نسبت دو چهارم میرسیم (یک چنگ نقطه دار، یک دولاچنگ و دو نت چنگ).

دقت به علامتهای عرضی موسیقی نیز اهمیت بالایی دارد. علامت بمل یعنی آن نت بایستی نیم پرده بم تر اجرا گردد. علامت بکار نیز نت های تغییر یافته را به حالت اول بر می گرداند. برای مشاهده مقاله آشنایی با علائم تغییر دهنده در موسیقی، می توانید به قسمت مقالات وبسایت نت به نت مراجعه کنید و یا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

آشنایی با علائم تغییر دهنده در موسیقی

 

علی اقبال در این ویدیو در مورد آموزش خصوصی تار و سه تار نیز می گوید. شما عزیزان چنانچه تمایل به شرکت در این کلاس ها را دارید، به قسمت اخبار وبسایت ما (مای نوعی، وگرنه وبسایت نت به نت متعلق به شماست) مراجعه کنید، در آنجا نحوه شرکت در این کلاسها، و شرایط و مراحل ثبت نام به صورت کامل برای شما مشخص گردیده است.

موفق و سربلند باشید.

 

برای مشاهده درس بعدی روی این لینک کلیک کنید

 

 

توجه !

این پست آموزشی رایگان است.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (1)

عباس معصومی

تاریخ ارسال :1400/07/29

درود فراوان خدمت استاد محترم اقای اقبال . ضمن سپاس از زحمات جنابعالی در اموزش موسیقی اصیل ایرانی به هنر دوستان با توجه به شیوع بیماری کرونا وهمچنین مشغله های زندگی که حضور در کلاسهای حضوری را برای ما مشکل میکند دوره های اموزشی شما بسیار مفید است .با ارزوی سلامتی وسربلندی وعاقبت بخیری شما .معصومی فارس .شهرستان داراب

وبسایت نُت به نُت

درود و مهر بر شما، حضور و همراهی جنابعالی مایه خرسندی و دلگرمی ماست. امید که همواره آموزش‌ها برای همه هنرجویان عزیز مفید و مطلوب واقع گردد و بهره کافی ببرند. در پناه دادار متعال موفق و سربلند باشید.

سبد خرید 0
تماس با ما