سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش تنبک- درس سیزدهم- تمرینهای صفحه ۲۱ جلد دوم کتاب - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس سیزدهم- تمرینهای صفحه ۲۱ جلد دوم کتاب

  • انتشار1400/07/08
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش تنبک- درس سیزدهم- تمرینهای صفحه ۲۱ جلد دوم کتاب

 

سلامی دوباره به شما عزیزان. علاقه مندان به یادگیری ساز تنبک و همراهان گرامی ما در وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت. به درس سیزهم از جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک رسیدیم. این درس میزان های دو چهارم دارد و همانطور که استاد صادق پور فرمودند، وزن و ریتمیک بودن آن قابلیت ارائه در جمع را به این تمرین بخشیده است. درس بسیار خوبی است. هم یادگیری آن لذت بخش است و هم اجرای آن بسیار جذاب و شیرین. این گونه میزانها در تنبک نوازی میزانهای رزمی نام دارد و حالتی حماسه گون را ارائه می کند. در زورخانه های سنتی نیز نوازنده ساز ضربی از همین میزان ها استفاده می کند.

برای یادگیری ساز تنبک، در مسیر درستی قرار گرفته اید. تا به حال با انواع تکنیک ها، کسر میزان ها، اجرای زینت ها و... آشنا شده اید. نت خوانی را از ابتدا به صورت گام به گام و نت به نت فرا گرفته اید. خرسند باشید و به خود افتخار کنید که در راه نوازنده شدن، سختی های کار را چشیده و با تلاش و زحمت به اینجا رسیده اید.

آموزش مجازی تنبک زمان زیادی نیست که راه افتاده، ولی تجربه‌ ما نشان داد که آموزش به شیوه مجازی نه تنها کارآمد است، بلکه از جهات زیادی می تواند اثر بخش تر از راههای دیگر باشد. مثلا اگر یک جای آموزش را متوجه نشدید، می توانید ویدیو را متوقف کنید و برای چند بار تکرار آن قسمت را ببینید. تمامی دروسی که دانلود کرده اید در اختیار شما قرار دارد و هر زمان که اراده کنید می توانید به آنها رجوع نمایید. در کل مدیریت زمانی و برنامه ریزی خود را در اختیار دارید.

در میزانهای این درس ، نتهای ریز چنگ را مشاهده می کنید. در میزانهای دو چهارم یک نت ریز چنگ معادل چهار نت سه لاچنگ می باشد و برای اجرای آن، می بایست طبق چهار نت سه لاچنگ راست چپ راست چپ های متوالی را بر روی ساز پیاده کنید. زینت اشاره هم که از دروس قبل با آن آشنا شدید، در این درس مجدد آمده و اجرای آن به صورت نواخت یک ریز چپ با فاصله کم از نت اصلی است.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش تنبک- درس سیزدهم- تمرینهای صفحه ۲۱ جلد دوم کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0