فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس بیست و ششم- تمرینهای صفحه ۳۸ کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سنتور-دوره مقدماتی می باشد.
  • انتشار1400/07/07
آموزش سنتور- درس بیست و ششم- تمرینهای صفحه ۳۸ کتاب

آموزش سه مضراب ابو عطا از کتاب استاد پایور

درود بر همراهان عزیز وبسایت نت به نت و علاقه مندان به آموزش سنتور. بیست و ششمین درس کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور را مشاهده می کنید که تمرین های صفحه ۳۸ این کتاب را در بر می گیرد. نام درس سه مضراب ابوعطا می باشد که استاد رسولیان مثل همیشه ابتدا آن را برای شما نت خوانی کرده و سپس بر روی ساز سنتور اجرا می نماید.

سه مضراب شیوه ای از مضراب نویسی است که در اصل از چهار مضراب الگو گرفته شده است. تندای بیشتری نسبت به فرم های دیگر موسیقی دستگاهی دارد. یکی از معروف ترین سه مضراب های نوشته شده، سه مضراب ابوعطاست که توسط استاد پایور نت نویسی گردیده و در این کتاب حالت ساده تر آن برای هنرجویان به رشته تحریر در آمده است.

ریتم دو چهارم است و چهار نت چنگ در یک میزان وجود دارد و در تمام میزان ها، سه مضراب با دست راست و یک مضراب با دست چپ نواخته می شود.

این یکی از درس های جذاب شماست. چرا که سرعت نواختن خود را به وضوح خواهید دید و ریتم موزون آن شما را به وجد خواهد آورد به شرط آنکه نت ها را درست بخوانید و درست بنوازید. حال و هوای آواز ابوعطا از متعلقات دستگاه شور واقعاً بی نظیر است. در آینده که با دستگاهها و آوازهای موسیقی سنتی ایران بیشتر آشنا شوید، خود به این نکته خواهید رسید.

دوستان عزیز همیشه به استفاده از مترونوم در تمرین ها تاکید داشته ایم. اما برای این درس این تاکید بسیار موکد است. چرا که سه مضراب یک قطعه ضربی است که سر ضرب نواختن مضرابها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. استاد رسولیان به صورت ویژه کار با مترونوم را در این درس به شما نشان میدهد. پس از آن غافل نشوید. امروزه با اتکا به گوشی های هوشمند، مترونوم به صورت رایگان در دسترس همه قرار دارد. کافی یکی از اپلیکیشن های مترونوم را دانلود و نصب نمایید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما