سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش تنبک- درس دوازدهم- تمرین های صفحه ۲۰ جلد دوم کتاب - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس دوازدهم- تمرین های صفحه ۲۰ جلد دوم کتاب

  • انتشار1400/07/02
  • 0 نفر
  • 0بازدید
آموزش تنبک- درس دوازدهم- تمرین های صفحه ۲۰ جلد دوم کتاب

 

سلام بر هنرجویان عزیز ساز تنبک و همراهان گرامی ما در وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت. دوازدهمین درس از دوره متوسطه آموزش مجازی تنبک توسط استاد امین صادق پور را ملاحظه میفرمایید. این درس مربوط می شود به تمرینهای صفحه ۲۰ جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی، که شامل خطوط ۴۹ الی ۵۵ می گردد. استاد ابتدا به خوانش و تحلیل نتها و سپس اجرای آن بر روی ساز می پردازد.

دوستان جهت یادآوری خدمتتان عرض کنیم که درسهای هفده الی بیست را یک مدت نادیده گرفتیم و پس از درس هشتم و تمرین های صفحه ۳۳ به آنها رجوع کردیم. استاد علت این کار را افزایش قدرت نت خوانی شما عنوان کردند. درسهای هفده تا بیست و چهار با کسر میزان دو چهارم، و انواع کشش نتها بسیار برای تحلیل نتهای چنگ، دولاچنگ و سه لاچنگ مفید هستند. لذا این دروس را به صورت جداگانه در دستور کار قرار دادند.

در پایان هر خط درس امروز، به علامت دولاخط تکرار می رسید که معنای تکرار دوباره آن خط می باشد. اما شما تا آنجا که ممکن است تکرار کنید. تکرار یک تمرین باعث می شود که مهارت در آن ملکه ذهن گردد. مورد مهم دیگر که همزمان با تکرارها میبایست به آن بپردازید، افزایش سرعت پلکانی حین اجراست. با هر بار تکرار میبایست سرعت اجرا را کمی بیشتر کنید. خواه ناخواه سرعت در نوازندگی سازهای کوبه ای، جزء لاینفکی از آن به حساب می آید. حرکات ریز، اجرای متوالی حرکات پنجگانه تنبک و پیاده سازی تکنیکها در آینده به گونه ای خواهد بود که در کسری از زمان و بدون آنکه به آن فکر کنید باید انجام گیرد. و این مستلزم سرعت و دقت است. همچنین توانایی خوانش نتها را نیز باید همزمان با افزایش سرعت اجرا حفظ نمایید.

هیچ نگران نباشید! نوازندگی تنبک آن قدر شیرین و آرام بخش روان است، که به سختی ها و ممارست دوران یادگیری آن کاملا میصرفد. هر جلسه ذره ای از این مهارت ناب را در خود ذخیره می کنید و دیری نخواهد گذشت که مصداق بارز ضرب المثل قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود را به عینه مشاهده خواهید کرد.

موفق و پیروز باشید.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش تنبک- درس دوازدهم- تمرین های صفحه ۲۰ جلد دوم کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0