فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس بیست و چهارم- قسمت سوم- تمرینهای صفحه ۳۶ کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سنتور-دوره مقدماتی می باشد.
  • انتشار1400/06/11
آموزش سنتور- درس بیست و چهارم- قسمت سوم- تمرینهای صفحه ۳۶ کتاب

 

سلام مجدد خدمت شما عزیزان علاقه مند به یادگیری ساز سنتور و همچنین دنبال کنندگان وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت. همچنان در درس بیست و چهارم از کتاب دستور سنتور استاد پایور هستیم. تمرین های این درس مربوط می شود به قسمت سوم درس گرایلی که در صفحه ۳۶ کتاب قرار دارد و استاد رسولیان ابتدا به توضیحات کامل نت ها و خوانش آنها، سپس اجرای این درس بر روی ساز سنتور می پردازد.

این درس از جهات مختلفی بسیار حائز اهمیت می باشد. آموخته های قبلی شما درباره مضراب های جفتی، زینت ها و تکنیک هایی همچون تکیه، علائم تغییر دهنده و کشش نتها؛ همه در این درس وجود دارد و محک خوبی برای شما عزیزان محسوب می گردد.

 

آموزش سنتور در وب سایت نت به نت

 

آموزش تکنیک تکیه برای سنتور

تکنیک تکیه که به صورت عمومی از آن به عنوان یک زینت هم نام می برند، انواع مختلفی دارد. تکیه ای که فعلا با آن سر و کار داریم، سه ویژگی مخصوص به خود دارد:

1. با دست چپ نواخته می شود

2. یک نت بالاتر از نت اصلی اجرا می گردد

3. مضراب آن کمی آهسته تر از مضراب نت اصلی می باشد

کسر میزان دو چهارم است و برای سرعت اجرا یا ضرب‌آهنگ هم عدد ۵۲  درج گردیده است. این عدد یعنی ضرب ۵۲ نت سیاه در هر دقیقه، که تقریبا معادل یک نت سیاه در هر ثانیه است.

همانطور که مشاهده می کنید، درسها کم کم آهنگین می شوند و باعث جذابیت بیشتر کار می گردند. اگر یکبار به صورت کامل هر سه درس گرایلی را پشت سر هم و بدون نقص اجرا کنید، شگفت زده خواهید شد از اینکه چگونه بدون اینکه متوجه شوید، برای نوازندگی یک آهنگ ملودیک مهارت یافته اید.

این قاعده برای کل زندگی هم جاریست. با صبر و پشتکار و پرهیز از شتاب، به هر مهارتی که بخواهیم دست می یابیم. مهمترین قسمت کار در این است که قدمهای خود را هر چند کوتاه و شمرده، ولی محکم و با صلابت برداریم. موفق باشید.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما