فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس دهم- تمرینهای صفحه ۱۸ جلد دوم کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش تنبک-دوره متوسطه می باشد.
  • انتشار1400/06/08
  • بازدید
آموزش تنبک- درس دهم- تمرینهای صفحه ۱۸ جلد دوم کتاب

 

سلام به شما خوبان. همراهان عزیز ما در وبسایت نت به نت و هنرجویان مشتاق ساز اصیل تنبک. درس دهم آموزش مجازی تنبک، تمرین های صفحه ۱۸ جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی است که توسط استاد صادق پور به صورت کامل برای شما عزیزان تدریس می گردد.

همانطور که استاد قبل از این هم فرمودند، از چهار درس ۱۷ تا ۲۰ گذر کرده و آنها را از لیست دروس آموزشی خارج نمودیم. علتش هم این بود که شما عزیزان بتوانید به مبحث مهم نت خوانی و تحلیل شماره گذاری آنها تسلط بیشتری یافته و بتوانید عیار خود را در این فاصله بسنجید. پس ابتدا درس هایی که میزانهای شش هشتم ساده و ترکیبی داشتند مورد تدریس قرار گرفت و حال با بازگشت به این دروس می توانید آنچه از قبل آموخته اید را در خود محک بزنید.

و اما نت خوانی یک مبحث است، طریقه نت خوانی هنگام ضرب گیری یک مبحث دیگر. خب همه شما با نتهای سیاه و چنگ و... آشنا هستید و از ارزش زمانی یا دیرند آنها با خبرید. اما اینکه چگونه بتوانید این نتها را هنگام ضرب گیری با تنبک بخوانید، چیزیست که استاد صادقپور همیشه بر روی آن تاکید دارد.

مثلا در این درس کسرمیزان دو چهارم است. یعنی دو نت سیاه یا معادلش در یک میزان. حال می بینیم که هر نت سیاه به نتهای چنگ و دولاچنگ و حتی سه لاچنگ تقسیم شده. برای خوانش این نتها، استاد به هر نتی یک شماره اختصاص می دهد. شما نباید این شماره ها را صرفا حفظ کنید؛ بلکه میبایست آنها را آگاهانه تحلیل کنید. استاد صادقپور جزء به جزء آنها را برای شما توضیح میدهد. پس تمرکز خود را معطوف به نحوه تحلیل نت خوانی نمایید.

نکته مهم دیگر اینکه علی القاعده باید تمرین ها را از سرعت کم شروع کنید تا به سرعت بالا برسید. منتها در این بین کاملا هشیار باشید که فرم صحیح دستها و همچنین تکنیک هایی که تا به اینجا یاد گرفته اید را فدای سرعت نکنید. هر دو به یک اندازه مهم هستند.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 30 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما