فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش آهنگ یک گل سایه کمر برای سنتور

  • انتشار1400/06/05
آموزش آهنگ یک گل سایه کمر برای سنتور

سلامی دوباره به شما همراهان گرامی وبسایت آموزش مجازی نت به نت و هنرجویان عزیز ساز سنتور. استاد رسولیان در این پست آموزشی یک بار دیگر با آموزش مجازی یک آهنگ ایرانی همراه شما خواهد بود. نام این آهنگ "یک گل سایه کمر" از ترانه های معروف استان فارس می باشد که ملودی آن تقریبا به گوش همه ایرانیان آشناست. این آهنگ برای هنرجویان سطح مبتدی و میانه ساز سنتور ساده سازی و تنظیم شده. علی ایحال هنرجویان سطوح بالاتر نیز می توانند از آن استفاده نمایند.

برای یادگیری آهنگ یک گل سایه کمر حداقل می بایست بیست درس از دروس دوره مقدماتی ساز سنتور را طی کرده باشید تا بتوانید آن را بدون اشکال یاد گرفته و اجرا نمایید.

ریتم آهنگ دو چهارم است. یعنی وجود دو نت سیاه یا معادل آن در یک میزان. مثلا در میزان نخست سه نت چنگ و دو نت دولاچنگ را می بینیم که از نظر ارزش زمانی یا دیرند معادل همان دو نت سیاه می باشد.

نواختن مضراب های جفتی هم که می دانیم. با دست چپ سیم های پشت خرک و با دست راست هم سیم های سفید را مضراب میزنیم.

دولا خط های تکرار هم که اشاره به بازگشت به دولاخط قبلی و در صورت نبودن، به ابتدای تمرین دارد.

 

 

پکیج آموزش سنتور در وب سایت نت به نت

 

آموزش آهنگ سایه کمر به صورت کاملا رایگان و با کیفیتی بالا در اختیار شما هنرجویان عزیز قرار گرفته است. یادگیری آهنگها بخش جذابی است در مسیر یادگیری ساز سنتور. به همین منظور به صورت ماهانه آموزش مجازی یک آهنگ بر روی وبسایت نت به نت قرار می گیرد.

در ابتدای ویدیو هم استاد رسولیان نکاتی در مورد لزوم رعایت فیزیک صحیح نوازنده پشت ساز مثل ارتفاع مناسب سنتور، حالت مچ ها و در دست گیری مضرابها و همچنین نحوه استقرار پاها و فاصله کمر از تکیه گاه را بیان می کند. این نکات را می توانید در پیش نیازهای آموزش سنتور در وبسایت نت به نت مشاهده فرمایید.

استفاده از مترونوم برای یادگیری آهنگ یک گل سایه کمر به هنرجویان گرامی توصیه می گردد.

نت آهنگ هم در قالب یک فایل پی دی اف ضمیمه این پست میباشد که می توانید آن را دانلود نمایید.

 

برای دانلود فایل pdf نت این آهنگ کلیک کنید

 

 

 

توجه !

این پست آموزشی رایگان است.

برخی محصولات فروشگاه

همه موارد

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما