سایت آموزشی موسیقی نت به نت

آموزش سنتور- درس بیست و چهارم- قسمت اول- تمرینهای صفحه ۳۵ کتاب - سایت آموزشی موسیقی نت به نت
فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس بیست و چهارم- قسمت اول- تمرینهای صفحه ۳۵ کتاب

  • انتشار1400/05/09
  • 0 نفر
  • 240بازدید
آموزش سنتور- درس بیست و چهارم- قسمت اول- تمرینهای صفحه ۳۵ کتاب

 

سلامی دوباره به شما خوبان، علاقه مندان به آموزش مجازی سنتور و دنبال کنندگان وبسایت نت به نت. درس بیست و چهارم آموزش مجازی سنتور را در پیش رو داریم که مربوط است به تمرین های صفحه ۳۵ کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور. نام این درس گرایلی (قسمت اول) می باشد. گرایلی نامی است برگرفته از ایل گرایلی مربوط به ایلخانان شمال شرق کشور. کسر میزان دو چهارم می باشد و مطابق معمول استاد مصطفی رسولیان ابتدا به خوانش نتها و سپس اجرای آن بر روی ساز سنتور می پردازد.

و اما در این درس با اصطلاحی به نام تکنیک تکیه آشنا میشوید. تکیه یکی از زینت های موسیقی است که باعث زیباتر شدن نوازندگی می گردد. زینت هم همان گونه که از نامش پیداست وظیفه جلا بخشی و دلنشین تر کردن نوازندگی را یدک می کشد.

نکته ای که در مورد زینت ها باید بدانیم این است که اجرای یک زینت وابسته به نت اصلی است و در حامل ها نتی به آن اختصاص نمی یابد. مثلا در اجرای زینت تکیه، زینت با فاصله بسیار کمی از نت اصلی؛ با دست مخالف و با شدت کمتری نسبت به نت اصلی اجرا می گردد. معمولا زینت تکیه یک نت بالا تر و قبل از ضرب نت اصلی اجرا می گردد.

 

هر آنچه یک نوازنده سنتور باید بداند

 

تمام نکات مربوط به اجرای زینت تکیه توسط استاد برای شما شرح داده می شود. در آینده با سایر زینت ها همچون دراب و ریز نیز آشنا خواهید شد.

اجرای درست زینت ها بسیار مهم است. زینت تکیه باید به گونه ای اجرا گردد که تقریبا هیچ فاصله ای بین آن و نت اصلی وجود نداشته باشد و در عین حال همزمان نیز نباشد. این امر با تمرین مستمر میسر است. با یادگیری زینت تکیه خواهید دید که روح جدیدی بر نوازندگی شما می نشیند و مضراب های ساده را بسیار زیبا تر و دلنشین تر خواهد کرد.

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آموزش سنتور- درس بیست و چهارم- تمرینهای صفحه ۳۵ کتاب (دانلود) افزودن به سبد خرید-30,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0