فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک- درس هشتم- تمرینهای صفحه ۳۳ جلد دوم کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزش تنبک-دوره متوسطه می باشد.
  • انتشار1400/04/28
آموزش تنبک- درس هشتم- تمرینهای صفحه ۳۳ جلد دوم کتاب

 

درود بر شما همراهان گرامی وبسایت نت به نت و علاقه مندان به یادگیری ساز تنبک. درس این هفته آموزش تنبک مربوط است به هشتمین درس جلد دوم کتاب روش نوین آموزش تنبک مرتضی قاسمی که تمرینات صفحه ۳۳ را در بر می گیرد. درسی بسیار مهم و کاربردی که استاد صادق پور با وجود تمام پیچیدگی های این درس، آن را با زبانی ساده به شما آموزش می دهد.

در ابتدای ویدیو شاهد نوازندگی یک قطعه از استاد هستیم با ضرب آهنگ شش هشتم سنگین. شش هشتم سنگین که از درس قبلی به دروس اضافه شده، یک خان مهم در پروسه یادگیری و نوازنده شدن شما محسوب می گردد. به عبارت دیگر می توان گفت درس امروز مهم ترین درس آموزش تنبک تا به اینجای کار می باشد و چنانچه این خان را موفقیت طی کنید، بسیاری از قفلها خواهد شکست و دریچه ای نو در افق پیش روی شما گشوده می گردد.

سوالی که شاید برای شما پیش بیاید:

 

آیا میتوان بی خیال نت خوانی برای آموزش تنبک شد؟

ببینید عزیزان، نت زبان بین المللی موسیقی است. شما قطعا با یک هدفی پا به عرصه یادگیری تنبک گذاشته اید. در گذشته های دور، مرتبه نوازندگان سازهای کوبه ای به اندازه زمان حال نبوده است. یعنی هر کسی می توانست با ضرب گیری روی هر وسیله ای که صدای ریتمیک ایجاد کند، در همه اجراها و کنسرت ها بنوازد. اما امروزه قضیه تغییر کرده است. آنقدر طیف نوازندگان و مخاطبین و سختگیری ها گسترده شده، که هر نوازنده ای باید بدون چون و چرا بتواند خود را با گروه هماهنگ نماید. این هماهنگی جز به وسیله آشنایی کامل به نت خوانی میسر نمی شود. از زمان زنده یاد استاد حسین تهرانی که نت نویسی نیز برای تنبک تعریف شد، روز به روز بر حساسیت جایگاه این ساز افزوده شد. باید به این نکته توجه داشته باشید که حتی در بزرگترین ارکسترها و اجراهای کنسرتی، تمام توجه نوازندگان روی ریتم نوازنده ساز ضربی (طبل، تنبک، درام و...) می باشد. به عبارتی پایه و اساس یک اجرای گروهی، نوازنده های سازهای ضربی هستند. اگر شما می خواهید به جایگاه رفیع خود که استحقاقش را دارید برسید؛ می بایست صد در صد به توانایی نت خوانی مسلط باشید. پس جواب سوال بالا به صورت خلاصه یک کلمه خواهد بود: خیر!

 

هنرجویان عزیز، این درس یکی از زیباترین و در عین حال سخت ترین درس دوره آموزش تنبک تا به اینجای کار می باشد. توصیه می کنیم تا تسلط کامل، از آن گذر نکنید. حتی اگر این تسلط یک ماه به درازا بکشد. بارها و بارها آن را تمرین کنید. دائما نواخت خود را با نت ها تطبیق دهید. اجازه ندهید پیچیدگی آن شما را کلافه کند. به سوی این درس حمله کنید و آن را شکست دهید. موفقیت با شماست.

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما