فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تار- درس هفتم

  • انتشار1399/12/01
آموزش تار- درس هفتم

 

آموزش آهنگ سرود ملک ایران برای تار

درود بر شما عزیزان همراه وبسایت آموزش مجازی موسیقی نت به نت. در این ویدیو درس هفتم از دروس مقدماتی ساز تار توسط علی اقبال به شما تدریس می گردد. این درس شامل تمرین های ۲۲ و ۲۳ از صفحه ۱۰ کتاب دستور مقدماتی تار و سه تار هنرستان می گردد. خط ۲۲ که آهنگی زیبا از علینقی وزیری با نام سرود ملک ایران می باشد، در این کتاب ساده سازی شده و شما هنرجویان عزیز آموزش مجازی تار برای اولین بار به صورت رسمی یک آهنگ را می آموزید. کسر میزان دو چهارم است که از وجود دو نت سیاه و یا معادل آن در میزانها حکایت دارد که تلفیقی است از نت های سیاه و چنگ. در خط ۲۳ نت دولاچنگ نیز به میزانها نفوذ کرده و شاهد تمرین خوبی در راستای یادگیری ساز تار خواهیم بود. اگر به خط ۲۳ دقت کنید، با رسیدن به دولاخط تکرار علامتهای vol1 و vol2را بالای میزانهای مجاور خواهید دید. این بدان معناست که ابتدا آن خط را تا رسیدن به دولاخط تکرار بنوازید، سپس برای تکرار، از ابتدای خط شروع کنید و به جای اجرای میزانی که دارای vol1 هست، میزان بعدی را اجرا نمایید. توصیه استاد اقبال بر این است که حتما ساز به دست این ویدیوی آموزشی را ببینید و در مقاطع مورد نیاز ویدیو را متوقف کرده و آن بخش را اجرا کنید، سپس دوباره به همین شکل ادامه دهید. یادتان نرود این تمرینات هفتگی باید هر روز در برنامه های شما قرار گیرد. تنها راه نوازنده شدن از نوع حرفه ای، تعهد به انجام تمرینات است، حتی در شرایط سخت. مضراب ریز هم مقوله ای است که در آینده استاد با شما کار خواهند کرد، اما برای آنکه ذهنتان با این تکنیک آشنا شود، بد نیست طبق نمونه ای که استاد برایتان اجرا می کند، کمی نیز تمرین ریز داشته باشید تا در آینده راحت تر بتوانید از پس آن بر بیایید. شاد و موفق باشید.

 

آموزش تار در وب سایت نت به نت

 

همراهان عزیز فایل آموزش این درس را می توانید از قسمت زیر خریداری کرده و پس از خروج از زیپ از آن استفاده نمایید. لازم به ذکر است خرید پکیج دوره مقدماتی تار نسبت به خرید تکی دروس 50 در صدر ارزان تر است.

 

خرید پکیج دوره مقدماتی آموزش تار

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (1)

امیرحسین فردی

تاریخ ارسال :1400/03/24

سلام استاد.دمتون گرم امید وارم هرجا هستین سالم و تندرست باشین واقعا لذت میبرم از ویدیو هاتون (خواستم پنج ستاره بدم نمیدونم چرا نصف یکیشو نداد)

وبسایت نُت به نُت

درود و مهر بر شما دوست عزیز. لطف و همراهی خوبتان را قدردانیم و امیدواریم همواره مطالب و آموزش ها برای شما عزیزان مفید باشد.

سبد خرید 0
تماس با ما