فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش سنتور- درس نهم- تمرین های صفحه 24 کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج آموزشی سنتور-دوره مقدماتی می باشد.
  • انتشار1399/08/07
آموزش سنتور- درس نهم- تمرین های صفحه 24 کتاب

 

سلامی دوباره خدمت شما خوبان در وب سایت نت به نت. به درس نهم- صفحه 24 از کتاب دستور سنتور استاد فرامرز پایور رسیدیم. استاد رسولیان مطابق دروس پیشین سطر به سطر و نت به نت آن را برای شما نتخوانی کرده و سپس بر روی ساز پیاده می نماید. کسر میزان این درس عدد 3/4 را به ما نشان می دهد که بیان کننده اجرای سه نت سیاه در یک میزان می باشد. همچنین اگر با مترونوم کار می کنید (توصیه موکد) طبق دستور کتاب آن را روی عدد 69 تنظیم نمایید. یعنی 69 ضرب در در یک دقیقه که چیزی حدود یک ضرب در ثانیه (دقیقتر 15/1 ضرب) می باشد. عزیزان همانطور که جناب رسولیان تاکید می کنند، فاصله بین اجرای نت ها می بایست کاملا همسان باشد. مثلا وقتی که در یک میزان سه نت سیاه وجود دارد، فاصله زمانی اجرای آن (که توسط تمپو مشخص می گردد)، باید مو به مو با یکدیگر برابر باشند. همچنین به چپ و راست ها دقت ویژه ای داشته باشد. تنها وقتی می توانید از صحت تمرین خود مطمئن شوید که این نکات را رعایت کرده و به صورت صحیح بتوانید تمرین را بنوازید. تمرین های امروز حول پوزیسون های اول و دوم (سیمهای سفید و زرد) می گردد.

 

آموزش سنتور در وب سایت نت به نت

 

خودآموزی ممنوع!

اگر با آموزش های استاد رسولیان پیش میروید، از هر نوع منبع دیگری برای یادگیری ساز سنتور دست بکشید. به دو دلیل:

1. تمام مراحل آموزشی از قبل توسط استاد رسولیان برنامه ریزی شده و به اقتضای زمان همه نکات لازم برای شما بازگو خواهد شد.

2. استفاده از منابع گوناگون در امری چون یادگیری یک ساز، می تواند منجر به دوگانگی در برداشت موضوع گردد که نتیجه آن سردرگمی برای هنرجو خواهد بود.

 

تحصیل هنر با تحصیل علم متفاوت است. استفاده از منابع متعدد در علم و دانش امری ضروریست. اما این قاعده در مورد نوازندگی صدق نمی کند. البته این حرف ها فقط برای هنرجویان مبتدی است. انشاالله زمانی که به سطح حرفه ای رسیدید، می توانید از هر منبعی استفاده کنید. چرا که در آن زمان توانایی تشخیص شما کاملا پخته و آماده خواهد بود. 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (1)

سحر طهمورث

تاریخ ارسال :1402/01/03

ببخشید ویدیو کجاست ؟

وبسایت نُت به نُت

سلام دوست عزیز. ویدیو در فایل دانلودی قراره داره که بعد از خرید می تونید ازش استفاده کنید. به شما پیشنهاد می کنیم به جای خرید تکی دروس، پکیج آموزشی رو بخرید تا در هزینه شما به مقدار قابل توجهی صرفه جویی بشه

سبد خرید 0
تماس با ما