فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک - درس نهم - تمرین های صفحه 53 کتاب

این آموزش قسمتی از پکیج دوره مقدماتی آموزش تنبک می باشد.
  • انتشار1399/04/31
آموزش تنبک - درس نهم - تمرین های صفحه 53 کتاب

 

درودی دوباره بر شما خوبان، همراهان ما در وبسایت نت به نت و هنرجویان عزیز ساز تنبک. همانطور که می بینید، تمرینها آرام آرام پیشرفته تر شده و برای یادگیری، دقت و تمرکز بیشتری را می طلبد. درس امروز اختصاص دارد به تمرینهای صفحه ۵۳ کتاب (کتاب روش نوین آموزش تنبک- مرتضی قاسمی). قبل از شروع، استاد امین صادق پور مفهوم جدیدی را برایتان آشکار می کند به نام دولاچنگ. در ابتدا، تمرین ها مربوط به نت سیاه میشد که واحد زمانی آن را "یک" در نظر گرفتیم. (مثلا به صورت قراردادی یک ثانیه را برای آن لحاظ کردیم). سپس به تعریف نت چنگ پرداختیم و گفتیم نت چنگ از لحاظ زمان یک دوم نت سیاه است، به این معنا که اگر در یک واحد زمانی(مثلا یک ثانیه) برای اجرای نت سیاه، یک حرکت (ضرب) را انجام می دهیم؛ در همان بازه برای اجرای نت چنگ باید دو حرکت انجام گیرد.

 

آموزش تنبک در وب سایت نت به نت

 

حال همین تعریف برای نت دولاچنگ به این صورت خواهد بود، اگر در یک واحد زمانی برای اجرای نت سیاه، یک حرکت را انجام می دهیم، در همان بازه برای اجرای نت دولاچنگ بایستی چهار حرکت انجام گیرد. به عبارت دیگر اگر برای اجرای نت های سیاه، بازه یک ثانیه را در نظر بگیریم، برای اجرای هر حرکت چنگ 0/5 ثانیه، و برای دولاچنگ 0/25 ثانیه برای هر حرکت میبایست لحاظ کنیم. حال در تمرین های امروز، نتهای دو لاچنگ نیز به تمرینات اضافه می شود و به طور کلی تمرین امروز بر مبنای همین نت خواهد بود. دیگر علامتی که امروز با آن آشنا می شوید، علامت آکسان یا اکسنت می باشد که معنای لغتی آن تشدید، تکیه، تاکید و... می باشد. وجود این علامت "<" در زیر هر نت، بیانگر اینست که می بایست آن نت را محکم تر بنوازید و به گونه ای روی آن تاکید کنید. پس از توضیح این مفاهیم، استاد به اجرای تمرینات مثل جلسات گذشته میپردازد. یعنی یک بار از روی نت و یک بار هم از روی کتاب.

 

تمرين های صفحه 51 کتاب روش نوين آموزش تنبک

 

کانال تلگرام آموزش تنبک

 

شما هنرجویان محترم ساز تنبک، با پیوستن به کانال تلگرامی آموزش تنبک استاد صادق پور، می توانید از تازه ترین اخبار، اطلاعات و راهنمایی های آموزشی ایشان بهره مند گردید. همچنین میتوانید با آی‌دی درج شده در قسمت بیو کانال، مستقیما با استاد صادق پور در ارتباط باشید. آدرس این کانال به نشانی زیر می باشد.

 

 

خرید کتاب آموزش تنبک

 

 

کانال تلگرام آموزش تنبک

 

 

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما