فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک - درس ششم - تمرین های صفحه 47

این آموزش قسمتی از پکیج دوره مقدماتی آموزش تنبک می باشد.
  • انتشار1399/04/08
آموزش تنبک - درس ششم - تمرین های صفحه 47

 

با سلام حضور شما همراهان گرامی وبسایت نت به نت و علاقه مندان به یادگیری ساز تنبک. در ادامه تمرینهای کتاب روش نوين آموزش تنبک اثر مرتضی قاسمی، به تمرین های صفحه 47 می پردازیم. همانطور که در جلسه پنجم تنبک، با نت چنگ و کشش آن آشنا شدید، این هفته این نت به طور کامل در تمرین ها لحاظ گردیده و شما هنرجویان عزیز می بایست تمرکز خود را روی آنها بیشتر کنید؛ چرا که در یک مقطع زمانی، تعداد حرکتی که انجام میگیرد، دو برابر نت سیاه خواهد بود.

 

کتاب آموزش تنبک

 

یعنی اگر به فرض برای نت های سیاه در هر ثانیه یک حرکت انجام می دادید، حال میبایست در همان یک ثانیه دو حرکت را بر روی تنبک پیاده کنید. پس همگام تمرین ذهن خود را کاملا متمرکز کنید تا از همین الان سرعت و دقت دست شما به موازات تمرینات به هماهنگی مطلوب برسد و با توجه به اینکه در درسهای آینده، نتهای دولاچنگ و چهارلاچنگ نیز به تمرینات اضافه خواهند شد، این تمرکز و دقت در هماهنگی بسیار ضروریست. موضوع حائز اهمیت دیگر، اجرای مو به مو و دقیق همه دستورات میزانهاست. نتهای سکوت، تکرارها، عددی که روی حرکت بشکن درج شده، همه و همه از قبل جهت تکمیل فرایند یادگیری لحاظ شده و اجرای دقیق آنها جزیی از اصول کار شما می باشد. تمرین های امروز نیز تلفیقی است از حرکات اصلی پنجگانه تنبک که اکثرا روی نت های چنگ مانور می دهد.

 

آموزش تئوری موسیقی

 

در ابتدای این ویدیوآموزشی، شما با شکل نت سکوت چنگ آشنا می شوید. سکوت چنگ از لحاظ زمانی یک دوم واحد زمان را نسبت به سکوت سیاه در بر می گیرد که استاد صادق پور آن را به خوبی در اجرای تمرینها برای شما شرح میدهند. تمرینهای این جلسه، دقیقا مانند جلسات گذاشته یک بار توسط استاد نت خوانی و یکبار هم بر روی ساز اجرا می گردد. تمرینات منظم روزانه را فراموش نکنید.

پیروز باشید. 
 

آموزش تنبک در وب سایت نت به نت

 

توجه !

برای نمایش کامل ویدیوی درس بالا ابتدا از طریق کادر زیر درس مربوطه را خریداری نمایید.

سپس آن را از طریق پروفایل کاربری خود دانلود کنید. 

در صورت خرید پکیج مربوط به این آموزش ، به جای خرید تک درس ها ، حداقل 50 درصد هزینه ی خرید شما کاهش می باید.

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

سبد خرید 0
تماس با ما