پست های آموزشی

پست آموزشی

آموزش تنبک - درس سوم - تمرین های صفحه 41

  • انتشار1399/03/12
  • 1 نفر
  • 90بازدید
آموزش تنبک - درس سوم - تمرین های صفحه 41

با درود بیکران خدمت شما دنبال کنندگان وبسایت نُت به نُت و شما علاقه مندان به یادگیری ساز تنبک. در ادامه تمرین های کتاب روش نوين آموزش تنبک اثر مرتضی قاسمی، جلسه امروز مربوط به تمرین های صفحه ۴۱ می باشد که تلفیقی است از حرکت های تم، بک، بشکن و سکوت. دوستان همانطور که در کتاب مشاهده می کنید، تمرین ها به مرور گسترده تر و با تنوعی بیشتر به شما مشق می شود. مثلا در همین صفحه از کتاب، تعداد میزان های پشت سر هم بیشتر از قبل می باشد و جمله ها طولانی تر. این امر به خاطر هماهنگی در سرعت عمل شما در اجرای صحیح حرکات به صورت متوالی می باشد. پس اگر وسط یک جمله، تعامل بین و ذهن و دستها مخدوش شد ، بدانید که این یک امر عادیست و میبایست آن جمله را از ابتدا تکرار کنید. اگر ده بار هم به اصطلاح حرکات را با هم قاطی کردید هیچ نگران نباشید و از اول جمله مجددا شروع کنید تا به خط میزان یا دولاخط برسید. اگر کمی سماجت به خرج دهید خیلی زود خواهید فهمید که این تمرین ها هم مثل تمرینهای جلسات گذشته، برایتان بسیار ساده و آسان خواهد بود.

در فایل ویدیویی زیر، استاد صادق پور یک بار از روی کتاب برای شما نت خوانی می کند و یک بار هم نت ها را بر روی ساز تنبک اجرا می کند تا هیچ گونه مشکل و ابهامی برای شما باقی نماند. عزیزان یادگیری یک ساز منوط به صبر و حوصله می باشد. هیچ گاه اجازه ندهید در روند آموزشهای شما وقفه ایجاد شود. هر روز بخشی از زمان خود را به تمرین اختصاص دهید. تمرین های جلسات پیشین را هم تا میتوانید مرور کنید. یک زمانی خواهد رسید که خود را در قامت یک نوازنده خوش ذوق و خلاق خواهید یافت. با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما هنردوستان گرامی.

 

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (1)

محمود ایرانی

تاریخ ارسال :1399/03/25

با سلام خدمت استاد گرامی با تشکر فراوان از آموزش شما .بسیار استفاده کردیم زیرا هم توضیحات بسیار شفاف و قابل درک ارائه می شود هم کیفیت و تکنیک تصویر برداری جدید و خوب هست . استاد با انرژی مثبت در انتقال مطلب موفق هستند.

علی اقبال

درود بر شما، از همراهی و حسن نظر شما بسیار سپاسگزاریم. حضورتان مایه دلگرمی و افتخار ماست. شادزی و مهرافزون

0