فروشگاه

پست های آموزشی

پست آموزشی

نحوه استفاده از مضراب سیمی در سه تار نوازی

  • انتشار1398/06/23
نحوه استفاده از مضراب سیمی در سه تار نوازی

 

نحوه استفاده از مضراب سیمی در سه تار نوازی

 

در این مقاله در وب سایت نت به نت، خیلی مختصر در مورد مضراب سیمی صحبت میکنیم. حتماً میدانید مضراب سیمی چیست و چه کاربردی دارد. این مضراب ها را معمولا هنرجویانی استفاده می کنند که نمی توانند ناخن خود را بلند کنند یا بنا به دلایلی ناخنشان می شکند. البته بعضی ها هم با داشتن ناخن تمایل دارند از این مضرابها استفاده کنند به این دلیل که زنگ صدا و حجم صدای بیشتری از ساز تولید میشود. اگر به ظاهر آن دقت کرده باشید این مضرابها از دو قسمت تشکیل شده 1- حلقه 2 – سیم. ساختار بسیار ساده ای دارد ولی در عین حال بسیار کاربردی است.

 

آموزش سه تار در وبسایت نت به نت

 

طریقه استفاده از مضراب سیمی برای نوازندگی سه تار

 

شاید برایتان سوال باشد که وسیله به این سادگی مگر طریقه استفاده دارد؟ آن را دور انگشتمان می کنیم و با آن می نوازیم. حرف شما صحیح است. اما خیلی از هنرجویان برایشان سوال است که مضراب را از کدام طرف به انگشت کنیم و یا اینکه چرا وقتی مضراب را به انگشت میدکنیم، مضراب بیرون می آید و سولاتی از این قبیل.

برای استفاده بهینه از این مضرابها، بایستی 3 کار انجام دهید.

1- مضراب سیمی را به شکلی داخل انگشت کنید که قسمت باز آن زیر انگشت بیفتد

2-  سپس سیم مضراب را از دو طرف زیر ناخن بیندازید. هرچقدر هم ناخنتان کوتاه باشد بالاخره لبه هایی خواهد داشت. لذا دوطرف مضراب را کامل زیر ناخن کنید

3 – حلقه را دور انگشتتان فشار دهید.

 

پاسخ سوالات خود را در اینجا بیابید

 

 معمولاً حلقه مضرابها را کمی بزرگ در نظر میگیرند که به احتمال زیاد باعث میشود از انگشتتان بیرون بیاید. وقتی مضراب را کامل داخل انگشت کردید، دو طرف حلقه را فشار دهید تا خوب دور انگشتتان جمع شود. موقعی که قصد خرید این مضراب ها را دارید، دقت کنید سر آن گرد باشد تا خودتان بتوانید طبق سلیقه خودتان و الگوی ناخنتان به آن حالت بدهید. بعضی از آنها را خود فروشندگان حالت میدهد لذا سر آنها به صورت مثلثی تیز میشود. شاید آن برای شما مناسب نباشد و احتمال اینکه به صفحه سازتان برخورد کند زیاد باشد. قیمت این مضرابها بسیار ناچیز است . بین 1500 تا 2000 تومان. امیدوارم ایم مطالب برایتان مفید واقع شده باشد. پیشنهاد میکنم ویدئوی مربوط به مضراب سیمی را مشاهده کنید.

 

توجه !

این پست آموزشی رایگان است.

برخی محصولات فروشگاه

همه موارد

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (1)

رامین علاسوند

تاریخ ارسال :1398/06/30

سلام. خسته نباشید. یکسری مضرابهای پلاستیکی هم هست. در مورد آنها هم لطفا توضیح دهید. با تشکر

سبد خرید 0
تماس با ما