آواز ابوعطا - درس اول - پیش درآمد

  • انتشار1398/08/08
  • 0 نفر
  • 1034بازدید
آواز ابوعطا - درس اول - پیش درآمد

درود به همراهان وبسایت نُت به نُت . درس اول از بخش آواز ابوعطا را آغاز میکنیم . این درس پیش درآمد ابوعطا است . صفحه 93 کتاب استاد جلال ذوالفنون را باز کنید . پیش از شروع درس ، توضیح مختصری در مورد پیش درآمد خدمتتان عنوان میکنم . پیش درآمد، یک فرم ضربی در موسیقی ایرانی است که قبل از درآمد یک دستگاه اجرا میشود . فرم اجرای آن سازی است و معمولاً کلام ندارد . درس حاضر « پیش درآمد ابوعطا »  دارای میزان ضربی 4/4 است . نکات مهمی که باید به آنها دقت کنید، اجرای صحیح تکیه ها و همچنین خطوط اتصال است . اگر به میزان اول این درس دقت کنید،خواهید دید زیر نت های « ر » نقطه وجود دارد . این نقاط نشانگر تکنیک تکیه است و باید روی آنها تکیه بزنید . جهت آشنایی با این تکنیک به این لینک مراجعه کنید .

 

در پاسخ به سوال عزیزانی که پرسیده بودند : ما بخش های قبلی را هنوز کار نکرده ایم آیا میتوانیم بخش آواز ابوعطا را آغاز کنیم ؟ بله دوستان . بخش های کتاب استاد ذوالفنون به هم مرتبط نیستند . اگر مقداری با نت و تکنیک های سه تار آشنایی دارید هم اکنون میتوانید شروع به یادگیری بخش « آواز ابوعطا » کنید . پیشنهاد من به علاقه مندان این است که سعی کنید مرتب و طبق آموزشهایی که در ویدیو داده ام درس ها را پیش ببرید، تا خدایی نکرده درس ها را به اشتباه ننوازید . چند روز پیش یکی از هنرجویان، خودش یکی از درسهای بخش آواز دشتی را نواخته بود و صدای ضبط شده را برایم فرستاد. چندین اشتباه داشت که اگر به ایشان تذکر نمیدادم، این اشتباه را تا آخر درسهای کتاب تکرار میکرد . لذا از شما خواهش میکنم اگر با آموزشهای من پیش میروید طبق نکات گفته شده در ویدیوها درسها را بنوازید . موفق و پیروز باشید  « علی اقبال »

 

فایل صوتی و ویدئوی آموزشی پیش درآمد ابوعطا داخل فایل دانلودی قرار دارد . حجم فایل 129 مگابایت است . فایل به صورت zip میباشد . بعد از دانلود آن را unzip کنید و استفاده کنید . توصیه میکنم هنگام خرید فیلتر شکن خود را غیر فعال کنید 

 

قسمتی از ویدئوی آموزشی این درس را مشاهده کنید

 

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آواز ابوعطا - درس اول - پیش درآمد (دانلود) افزودن به سبد خرید-10,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0