آواز دشتی - درس دهم - اوج « عشاق »

  • انتشار1398/02/06
  • 0 نفر
  • 562بازدید
آواز دشتی - درس دهم - اوج « عشاق »

درود بیکران خدمت شما نوازندگان سه تار و همچنین دنبال کنندگان وبسایت نت به نت . دراین قسمت درس دهم از بخش آواز دشتی را به شما آموزش میدهم . نام این درس « اوج یا عشاق » میباشد . لطفاً صفحه 89 جلد اول کتاب استاد جلال ذوالفنون را باز کنید تا توضیحاتی خدمتتان عرض کنم . گوشه اوج یا عشاق به تعبیری متفاوت ترین گوشه در آواز دشتی است . و اما چرا اوج ؟ در بعضی ردیف ها عنوان شده که گوشه عشاق، اوج آواز دشتی است . به این دلیل نام اوج ( عشاق ) باهم ذکر میشود . عده ای از اساتید معتقدند گوشه عشاق مربوط به دستگاه نوا است و استفاده از آن در آواز دشتی، نوعی پرده گردانی محسوب میشود . دوستان این گوشه فاقد میزان ضربی است و حس و حال آن کاملاً آوازی است . بعضی جاهای آن حالت ضربی به خود میگیرد . فراز و فرودهای این قطعه خیلی زیبا و دل انگیز است . در خط اول علامت های M  بالای نت ها به معنی مضراب درّاب است . سعی کنید مضراب های درّاب را درست اجرا کنید . قبل از اجرای درس، چند دقیقه مضراب دراب تمرین کنید . نکته خاص دیگری وجود ندارد فقط خواهش میکنم برای اینکه بتوانید احساس اوج « عشاق » را کامل بیان کنید . چند بار ویدئوی آموزشی آن را مشاهده کنید . 

 

فایل صوتی و ویدئوی آموزشی گوشه اوج « عشاق »  داخل فایل دانلودی قرار دارد . حجم فایل 82 مگابایت است . فایل به صورت zip میباشد . بعد از دانلود آن را unzip کنید و استفاده کنید . توصیه میکنم هنگام خرید فیلتر شکن خود را غیر فعال کنید . 

 

قسمتی از ویدئوی آموزشی درس اوج « عشاق »

 

برای دانلود فایل ها شما باید ابتدا عضو سایت بشوید و سپس اقدام به خرید فایل ها بفرمایید بعد از خرید می توانید آنهارااز این مکان ویا از پروفایل کاربری قسمت سفارشات بخش لیست خرید دانلود بفرمایید.

برای راهنمایی بیشتر می توانید از صفحه راهنمای خرید دیدن فرمایید.

آواز دشتی - درس دهم - اوج « عشاق » (دانلود) افزودن به سبد خرید-5,000 تومان

نظر دهید (برای اعضا)

به این مورد امتیاز بدهید

Captcha

نظرات (0)

تاکنون نظری ثبت نشده است.

0